Jest to efekt wizyty Władimira Putina w Indiach.

Władimir Putin przebywa w indyjskim Goa, gdzie trwa właśnie szczyt krajów BRICS.Podpisano łącznie 16 porozumień w dziedzinie m.in. obronności, wydobycia ropy naftowej i energetyki. Umowy obronne dotyczą dotyczą m.in. dostarczenia do Indii rosyjskich zestawów rakiet S-400 Triumf, klasy ziemia-powietrze o zasięgu 400 km, które mogą być używane do zwalczania samolotów bojowych i pocisków manewrujących. Indie kupią cztery takie systemy za łącznie 5,3 miliarda euro.

CZYTAJ TAKŻE:
Rosjanie kupią indyjską rafinerię

Indie kupią 200 rosyjskich śmigłowców bojowych Kamow Ka-226T oraz cztery okręty projektu 1135.6. Sprzęt będzie produkowany w Indiach przez indyjsko-rosyjską spółkę.

Inne umowy dotyczą m.in. pogłębienia współpracy w dziedzinie lotów kosmicznych oraz inteligentnego zarządzania miastami.

Putin i Modi, przez łącze wideo obserwowali uruchomienie nowego reaktora atomowego w zbudowanej w oparciu o rosyjską technologię siłowni w stanie Tamilnadu. Położono również kamienie węgielne pod dwa kolejne bloki reaktorowe.

Rosja jest jednym znajważniejszych dostawców broni do Indii. Oba kraje łączy też współpraca w dziedzinie atomistyki.

kresy.pl / stooq.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz