RMF: Verhofstadt uzgadnia stanowisko z Ryszardem Petru

Według brukselskich komentatorów, były premier Belgii szef frakcji liberałów w PE Guy Verhofstadt uzgadnia swoje działania z liderem Nowoczesnej, Ryszardem Petru. Ma to dotyczyć również kwestii rezolucji ws. Polski, która opracował Verhofstadt i którą zamierza przeforsować.

„Zdaniem komentatorów w Brukseli swoje stanowisko w sprawie Polski Verhofstadt uzgadnia z Ryszardem Petru”– napisała w kontekście przygotowanej przez lidera liberałów rezolucji ws. Polski dziennikarka RMF, Katarzyna Szymańska-Borginon.

Według komentatorów, na których powołuje się korespondentka, Verhofstadt współpracuje z Petru, ponieważ liczy na to, że „kiedyś będzie miał w swoich szeregach premiera dużego kraju”.

PRZECZYTAJ:PE: kontratak lidera liberałów – składa projekt rezolucji ws. Polski. „Szykuje się batalia o Polskę”

Verhofstadt wcześniej publicznie udzielał poparcia Nowoczesnej i samemu Ryszardowi Petru. Zachęcał Polaków do głosowania na jego partię przed wyborami parlamentarnymi. Pod koniec grudnia stwierdził na Facebooku, że rząd PiS wykonuje robotę za Putina. „Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego”– napisał. Wzywał również Uniędo wyciągnięcia wniosków z lekcji węgierskiej i „użycia swoich instrumentów”przeciw polskiemu rządowi.

Przeczytaj również: Były premier Belgii: narodowo-socjalistyczny rząd PiS wykonuje robotę za Putina

Rmf24.pl / Kresy.pl5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • aboutrica :

   Namawia debili pokroju Gracjana Verhofstadt Rostockiego,do gówna K.O.D czyli komitet obrony debili.
   żydzi chcą wojny to będą ją mieć! Petrodolar atakuję pedałami ale nie wygra tej wojny!
   Ja tam za pisem nie jestem ale jak mam znów miec po i nowoczesne to wole pis.
   A 2016r. będzie kluczowy bo te ku.. będą robić przewrót w imię D****kracji!