Każdy z hodowców uiszczał opłatę 2 zł za każdego gołębia biorącego udział w zawodach. Łącznie zebrano więc około 70 tys. zł., które zostaną przeznaczone na budowę kościoła w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie.

Nietypową akcję wsparcia budowy kościoła rzymskokatolickiego w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie zorganizowało Stowarzyszenie „Sanctus Paulus” z Bydgoszczy we współpracy ze Związkiem Hodowców Gołębi Pocztowych. Gołębiarze z Polski i Słowacji w ramach Memoriału Jana Pawła II – Złoty Lot wypuścili na polach pod Brukselą 35 tys. gołębi, które wyruszyły w drogę powrotną do swoich macierzystych gołębników.Każdy z hodowców uiszczał opłatę 2 zł za każdego gołębia biorącego udział w zawodach. Łącznie zebrano więc około 70 tys. zł. Zebrane środki zostaną przekazane na budowę kościoła św. Jana Pawła II we Lwowie. Jak podaje strona archidiecezji lwowskiej, parafia dopiero rozpoczyna budowę budynków sakralnych, w których mogłaby rozwijać działalność ewangelizacyjną, edukacyjną i charytatywną. „Rozpoczynamy budowę od tymczasowej kaplicy, która będzie przy miejscu budowania zasadniczego kościoła, i w którym również, niewielkiej kaplicy, będą odbywały się codzienne zajęcia świetlicowe dla dzieci i – i co jest ważne – sama katechizacja dorosłych” – mówił ks. Grzegorz Draus, proboszcz parafii.

Jak powiedział Aleksander Grzybek, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia „Sanctus Paulus” w Bydgoszczy, zawody, które stały się „strzałem w dziesiątkę” i zdobyły uznanie hodowców gołębi, były inicjatywą Wiesława Miętkiewicza. Memoriał objął honorowym patronatem metropolita lwowski, abp. Mieczysław Mokrzycki.

Podczas zawodów gołębie miały do pokonania trasę od 400 do 1000 km, w zależności od położenia punktu końcowego lotu. Stąd też o zwycięstwie w zawodach nie decydował czas przelotu, lecz średnia prędkość przelotu. Mające najbliżej do domu gołębie z Międzyzdrojów pokonały trasę lotu w nieco ponad 5 godzin.

Memoriał Jana Pawła II – Złoty Lot odbył się pod koniec lipca br., jednak archidiecezja lwowska powiadomiła o nim dopiero w dniu dzisiejszym. Organizatorzy rozważają przeprowadzenie następnych takich zawodów, tym razem z Ukrainy na Śląsk.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy ze Lwowa walczą o kościół św. Marii Magdaleny

rck.lviv.ua / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz