Ukraińskie koleje wprowadzą „pociąg pięciu stolic”?

Pociąg pięciu stolic miałby kursować na trasie Kijów-Mińsk-Wilno-Ryga-Tallin.

Ukraiński minister infrastruktury Wołodymyr Omelan powiedział 15. czerwca br. w Wilnie, że priorytetem działalności jego ministerstwa jest zwiększenie liczby bezpośrednich połączeń z Ukrainy do innych państw europejskich, w tym do państw bałtyckich. Minister Omelan spotkał się w stolicy Litwy z ministrem transportu Litwy Rokasem Masiulisem.

W szczególności podczas spotkania ministrowie rozważali możliwość wprowadzenia połączenia kolejowego „pięciu stolic”, które skomunikowałoby Kijów ze stolicami Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii – Mińskiem, Wilnem, Rygą i Tallinem.

Minister Omelan ujawnił, iż uznano, że pociąg „pięciu stolic” będzie można uruchomić do końca 2017 roku oraz że połączenie to powinno cieszyć się popytem wśród pasażerów.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Przypomnijmy, że pod koniec 2016 roku ukraińskie koleje wprowadziły połączenie Przemyśl-Kijów, które cieszy się powodzeniem wśród pasażerów. Niedawno wprowadzono także pociąg relacji Kowel-Chełm.

W ubiegłym miesiącu szef ukraińskich kolei (Ukrzaliznycy) Wojciech Balczun zapowiadał wprowadzenie innych międzynarodowych połączeń kolejowych: Lwów-Kraków a także połączenia Czerniowców z Rumunią.

CZYTAJ TAKŻE: Wojciech Balczun na celowniku ukraińskiego ministra infrastruktury

Kresy.pl / mtu.gov.ua / immigrant.today2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz