Projekt uchwały przeciw dekomunizacji przestrzeni publicznej w Polsce

Rosjanie najprawdopodobniej przyjmą dziś uchwałę potępiającą czerwcową nowelizację ustawy o zakazie propagowania komunizmu w przestrzeni publicznej.

Polski parlament, w czerwcu tego roku znowelizował ustawę o zakazie propagowania komunizmu. Przyjęty projekt przewiduje min. usunięcie pomników żołnierzy radzieckich. W dokumencie znalazł się również zakaz nadawania nazw związanych z ustrojem komunistycznym budynkom użyteczności publicznej a także ulicom, mostom czy placom. Wojewodowie, w których gestii jest wykonanie ustawy, otrzymali również zadanie usunięcia istniejących nazw powiązanych z totalitarną ideologią.Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nowe prawo wzbudziło wiele kontrowersji w Rosji. Przeciw ustawie wypowiadali się zarówno politycy, naukowcy jak i rządowe media. Polsce zarzuca się zakłamywanie historii i niedocenianie roli jaką odegrały siły radzieckie w wyzwoleniu naszego kraju. Uchwała będzie więc najprawdopodobniej potępiać polskie prawo i uderzać w prowadzoną przez rząd politykę historyczną.

Niezadowolenie z nowelizacji ustawy dokonanej przez polski Sejm jest przekazem dominującym. Nieliczne i słabo słyszalne są w Rosji głosy historyków i organizacji, które starają się zwrócić uwagę, na zbrodnie dokonywane przez czerwonoarmistów na terenie Rzeczpospolitej. Jedną z najważniejszych organizacji próbujących odkłamywać oficjalny przekaz rządowych mediów jest stowarzyszenie Memoriał, które zajmuję się min. radzieckimi zbrodniami na nardzie polskim.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ustawa dekomunizacyjna wchodzi w życie

IAR/Kresy.pl

 

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz