Policyjni antyterroryści oraz przewodnik z psem do wykrywania materiałów wybuchowych byli zaangażowani w aresztowanie Ahmeda S. w Lublinie.

Ahmed S., student medycyny z Lublina, legitymujący się norweskim paszportem, został w sobotę zatrzymany przez lubelską policję przy udziale antyterrorystów i przewodnika z psem do wykrywania materiałów wybuchowych – informuje Dziennik Wschodni. Powodem zatrzymania była próba nielegalnego zakupu broni przez studenta z Norwegii, o której dowiedzieli się lubelscy policjanci.Podczas zatrzymania w jego mieszkaniu na lubelskiej Kalinowszczyźnie Ahmed S. nie stawiał oporu. Śledczy nie znaleźli w mieszkaniu żadnych substancji wybuchowych.

Według tłumaczeń Ahmeda S., próbował on zakupić broń, ponieważ chciał popełnić samobójstwo. Jak pisze Dziennik Wschodni, nieoficjalnie wiadomo, że miał on problemy na uczelni, nie zdał kilku egzaminów i groziło mu skreślenie z listy studentów. Śledczy odmawiają podawania dalszych okoliczności tej sprawy.

W poniedziałek prokurator postawił Ahmedowi S. zarzut usiłowania nielegalnego nabycia broni palnej. Student z Norwegii przyznał się do winy. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Ahmedowi S. grozi do 8 lat więzienia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Policja zatrzymała agresywnego ukraińskiego studenta w Lublinie. Miał broń białą i flagi UPA

Kresy.pl / Dziennik Wschodni

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz