Najbardziej wzrosła liczba gwałtów dokonanych przez imigrantów. Lokalne władze nie wiedzą, czym tłumaczyć ten wzrost.

W pierwszym półroczu 2017 roku liczba zgłoszonych gwałtów w Bawarii wzrosła o prawie 50% w porównaniu do roku poprzedniego. – podało wczoraj Sueddeutsche Zeitung powołując się na słowa ministra spraw wewnętrznych bawarskiego rządu Joachima Herrmanna. Najbardziej wzrosła liczba gwałtów dokonanych przez imigrantów.W pierwszych miesiącach tego roku w policyjnych statystykach odnotowano 685 gwałtów, co stanowi wzrost o 48%. Szczególnie uderzający jest wzrost liczby gwałtów przypisanych imigrantom – 91%. Liczba gwałtów dokonanych przez imigrantów wyniosła 126, co stanowi 18% ogólnej liczby przestępstw o tej kwalifikacji. W roku 2016 udział ten wynosił 14%.

Jak twierdzi minister Herrmann przyczyny wzrostu ogólnej liczby gwałtów w Bawarii są niejasne. „Nasi eksperci z policji pracują obecnie nad szczegółową analizą” – powiedział minister. Jego zdaniem w przyszłości należy zwalczać przestępstwa seksualne w sposób bardziej ukierunkowany, w tym w ośrodkach dla uchodźców . Oprócz zwiększonej obecności policji powinny być stosowane także „ukierunkowane środki zapobiegawcze”. Herrmann wezwał przy tym, by przy rejestracji wraz z odciskami palców pobierano od uchodźców próbki DNA.

Według ministra poza gwałtami poziom przestępczości w Bawarii obniżył się, nawet jeśli chodzi o przestępstwa dokonywane przez imigrantów. Przykładowo liczba przypadków nielegalnego przekroczenia granicy wyniosła 282 tysiące, czyli o 20,5 tys. mniej niż rok wcześniej. Liczba włamań do mieszkań spadła o prawie 14% a kradzieży o prawie 11%.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że ostatnio po brutalnym gwałcie na 50-letniej Niemce uprawiającej jogging w Lipsku (Saksonia), niemiecka policja zamiast wzmocnić patrole, doradziła biegającym kobietom, by uprawiały sport parami.

CZYTAJ TAKŻE: Monachium: grupa nastoletnich migrantów z Syrii próbowała zgwałcić nastolatki na basenie

Kresy.pl / Sueddeutsche Zeitung

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    To jest po prostu doskonałe… „liczba przypadków nielegalnego przekroczenia granicy wyniosła 282 tysiące, czyli o 20,5 tys. mniej niż rok wcześniej.” no tak przestępczość spada 🙂 a fakt, że 18 % gwałtów popełniają najeźdźcy zwani „imigrantami” zapewne wynika z tego, że w 80 % nie wykryto sprawców.