Prezydent Rosji przesłał pozdrowienia rosyjskim muzułmanom w związku ze świętem Id al-Fitr, które kończy ramadan.

W pozdrowieniu Władimir Putin napisał: „Id al-Fitr to jedno z głównych religijnych świąt, które przez wiele wieków obchodzili muzułmanie na całym świecie. Zakończenie świętego miesiąca ramadanu niesie w sobie głęboki sens moralny, uosabia radość odnowienia, dążenia do samodoskonalenia oraz chęć czynienia dobra i pomocy potrzebującym.” „Cieszy fakt, że rosyjscy muzułmanie z troską odnoszą się do bogatego dziedzictwa duchowego, że czczą zwyczaje i testament swych przodków, a wszystko to przekazują młodszemu pokoleniu” – napisał Putin.

CZYTAJ TAKŻE: Muzułmańska Moskwa

Zdaniem prezydenta Rosji na uwagę i szacunek zasługuje trwające dziesięciolecia aktywne uczestnictwo muzułmańskich organizacji w życiu społecznym i kulturalnym państwa. Podziękował on także za tworzenie charytatywnych, edukacyjnych i patriotycznych inicjatyw.

„Oczywiście należy podkreślić rolę muzułmanów w utrzymywaniu pokoju i pojednania obywatelskiego oraz umacnianiu przyjaźni i wzajemnego zrozumienia między ludźmi.” – zaznaczył.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Id al-Fitr jest świętem dziękczynienia obchodzonym w islamie na zakończenie świętego miesiąca postu.

W tym dniu muzułmanie w atmosferze radości odwiedzając się nawzajem, pozdrawiają słowami „id mubarak”, składają sobie życzenia i obdarowują prezentami. Jest to dzień radości, modlitwy, wzajemnego pojednania i dziękczynienia Bogu za przeżycie czasu świętego postu i przebaczenie grzechów. Jest to również dzień społecznej solidarności. Ci, których na to stać, winni w tym dniu wesprzeć potrzebujących, aby i oni mogli mieć udział w radości tego świątecznego dnia.

CZYTAJ TAKŻE: Putin chwali rosyjskich agentów wywiadu nielegalnego

Kresy.pl/kremlin.ru, wikipedia.org

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz