W ostatnich dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej ujawnili kolejne przypadki wyłudzenia wiz pracowniczych, które dla cudzoziemców były przepustką do krajów Unii Europejskiej

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Cudzoziemców Placówki Straży Granicznej w Hermanowicach podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców zatrzymali 22 – letniego obywatela Ukrainy. Zgodnie z posiadanymi dokumentami mężczyzna miał podjąć pracę w Grodzisku Mazowieckim. 22 – latek nie miał jednak zamiaru zgłosić się do swojego pracodawcy w Polsce. Funkcjonariuszom SG przyznał się, że wprowadził w błąd konsula RP we Lwowie po to aby dostać polską wizę i na jej podstawie wjechać na terytorium państw UE.

Podobne zdarzenie ujawnili w poniedziałek, 13 lutego strażnicy graniczni z Placówki SG w Sanoku. W wyniku kontroli autobusu wracającego z Włoch na Ukrainę zatrzymali 46 – letnią obywatelkę Ukrainy. Kobieta posiadała wizę pracownicza oraz dokumenty, zgodnie z którymi powinna była podjąć pracę na terenie województwa małopolskiego. Strażnicy graniczni z Sanoka ustalili, że 46 – latka nigdy nie zgłosiła się do swojego pracodawcy w Polsce. Kobieta w rzeczywistości wracała z Włoch, gdzie pracowała na czarno.

Cudzoziemcy otrzymali decyzje zobowiązujące ich do opuszczenia terytorium Polski z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren naszego kraju przez okres 6 miesięcy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ukraińcy przyjeżdżają do pracy, ale legalnie nie pracują

Natomiast 37 – letni Ukrainiec zatrzymany wczoraj na przejściu granicznym w Medyce, aby dostać się na teren państw Unii Europejskiej podrobił oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy. Na jego podstawie uzyskał tzw. wizę pracowniczą. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa fałszowania dokumentów, za co został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat, dodatkowo otrzymał decyzję o odmowie wjazdu na teren Polski.

Czytaj również: Uproszczona procedura zatrudniania cudzoziemców w Polsce

kresy.pl/ bieszczadzki.strazgraniczna.pl1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz