Profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, sam muzułmanin, opowiada się przeciw sprowadzaniu do Polski wyznawców islamu.

Polska nie jest przygotowana na takie przedsięwzięcia. Owszem, możemy zaoferować wysłanie kontyngentu wojskowego oraz specjalistów do budowy stref ekonomicznych. To może być nasza realna pomoc– mówi Chazbijewicz.

Zdaniem naukowca kryzys migracyjna poważnie odbije się na kondycji Unii Europejskiej.

Unia Europejska nie ma pomysłu, nie ma wspólnej polityki w tym zakresie. Imigranci powodują, że na naszych oczach Unia zaczyna się rozpadać. Każde państwo unijne wykonuje chaotyczne ruchy i działa na własną rękę. (…) Orban ratuje się, jak potrafi, bo duża niekontrolowana fala uchodźców może w krótkim czasie doprowadzić kraj nad Dunajem do ruiny, do niewyobrażalnej katastrofy– powiedział Chazbijewicz.

Jego zdaniem zarzuty Niemiec wobec Polski w związku z tą sprawą są zupełnie pozbawione uzasadnienia.

– Zachód sprzedał nas Sowietom i nie ma prawa moralnego, politycznego do wydawania tak podłej opinii o Polsce. (…) Polski rząd powinien zareagować na te haniebne słowa, choćby podobnie jak premier Słowacji. To smutne, że polski rząd nie potrafi zareagować na antypolskie wystąpienia zachodnich polityków, choć i w Polsce nie brakuje publicystów, dziennikarzy kalających własne gniazdo. Premier Kopacz zachowuje się żałośnie. Nie muszę dodawać, że imigranci z Syrii, obcy kulturowo, cywilizacyjnie, powiększyliby w Polsce i tak duży margines biedy i zacofania – tłumaczy Chazbijewicz.

wPolityce.pl/KRESY.PL3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz