Prezydent domaga się m.in „podjęcia stosownych działań” ws. obsady stanowisk attaché obrony m.in. USA i Wielkiej Brytanii.

Portal Dziennil.pl informuje, że – Ministerstwo nie odniosło się publicznie do pytań prezydenta, który napisał w listach, że oczekuje „niezwłocznego podjęcia stosownych działań” w związku z brakiem obsady ataszatów wojskowych w ważnych państwach sojuszniczych, m.in. w USA i Wielkiej Brytanii, a także że oczekuje wyczerpującej informacji na temat tworzenia wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu.

Wcześniej MON podało – Uprzejmie informujemy, że odpowiedzi na przywołane przez część mediów pytania Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy skierowane do Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza zostały wysłane 20 marca br. Jednocześnie ubolewamy, że media informując obszernie o liście Pana Prezydenta, nie dały możliwości odniesienia się resortowi obrony narodowej do tego materiału przed jego publikacją.

Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski powiedział w rozmowie z PAP – Pan prezydent,jako zwierzchnik sił zbrojnych, wyraził w swoich pismach do ministra Antoniego Macierewicza zaniepokojenie brakiem obsady ataszatów wojskowych w ważnych państwach sojuszniczych. Według prezydenta te wakaty należy wypełnić jak najszybciej. Pan prezydent poprosił także o pełną informację na temat tempa prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu.

PAP twierdzi, że wątpliwości prezydenta – budzi utrzymujący się od dłuższego czasu brak obsady stanowisk attaché obrony w kluczowych państwach Sojuszu (Północnoatlantyckiego- PAP).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: MON wynajął słynnego argentyńskiego prawnika, by sprowadził wrak Tupolewa do Polski

Dziennik.pl dalej informuje, że w drugim liście prezydent oczekuje – wyczerpującej informacji na temat stopnia zaawansowania prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu (MND-NE HQ) i przewidywanych terminów osiągnięcia przez nią wstępnych zdolności i pełnej gotowości.

kresy.pl / dziennik.pl / PAP0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz