Szefowa polskiego rządu stwierdziła, że nie pozwoli na podporządkowanie polskich interesów innym.

Podczas przemówienia podczas spotkania z mieszkańcami Pułtuska Beata Szydło powiedziała: UE musi być zjednoczona i Polska zrobi wszystko, żeby tak się stało; wywalczyliśmy sobie miejsce w UE ciężką pracą i nie pozwolimy się z niej wypchnąć, nie pozwolimy, by polskie interesy zostały podporządkowane interesom innych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Kluczowa interpelacja Roberta Winnickiego – pyta o wyjście z UE i odzyskanie niepodległości

Zdaniem premier Unia pogrążona jest w kryzysie, który od wielu miesięcy nie jest rozwiązywany, dlatego że dla wielu polityków europejskich jest wygodny. Beata Szydło uważa również, że wielu polityków z UE zastanawia się też wielu pewnie się nie podoba, że Polska jest bezpiecznym, spokojnym państwem, które się rozwija i będzie się rozwijało. Dodała także: I mówimy bardzo głośno o tym, co nam się nie podoba w Unii Europejskiej, bo to nie jest tak, że UE składa się z tych państw, które mają przywilej do bycia w niej i tych, którzy muszą cały czas dziękować, że zostali do tego grona wpuszczeni.

Według premier Szydło ci, którzy mówią o rozbiciu UE, mówią właśnie o Europie różnych prędkości. […] My mówimy bardzo jasno: Europa musi być zjednoczona, Unia Europejska musi być zjednoczona i Polska zrobi wszystko, żeby tak się stało. I nie jesteśmy tu osamotnieni, jak mówią dzisiaj ci, którzy uderzają w polski rząd i niestety są to również politycy tutaj, w Polsce, polskiej opozycji, którzy wieszczą jakieś dramaty.

kresy.pl / interia.pl2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. malkontent
    malkontent :

    Prawdziwe intencje poznaje się po czynach nie po słowach :-((( Broszka słowo w słowo kłamie jak jej szef ajatollah, im bardziej chcą opuszczenia UE tym głośniej krzyczą, że ich ktoś chce usunąć z niej hehehe:-((((. Typowa pisdzielska narracja :-(((( Ważny interes mafii a nie Polski i Polaków.

    • tytus :

      Normalnie jakbym czytał wybiórczą, Kurski to ty? Widzimy tutaj klasyczny przypadek paranoi, człowiek widzi to co chce zobaczyć, każde słowo jest dla niego kłamstwem. Tak Ci się podoba hegemonia Niemiec w UE i narzucanie jej poglądów innym państwom? A może tak Ci się podobają islamscy imigranci i chciałbyś ich przyjąć do swojego domu? Umiesz napisać post bez obrażania innych i bez gimnazjalych emitikonów?