Polska dyplomacja przekazała oświadczenie Polskiej Agencji Prasowej.

W oświadczeniu MSZ można przeczytać: Polska nie uznaje tzw. aneksji Krymu i niezmiennie popiera integralność terytorialną Ukrainy w granicach uznanych prawem międzynarodowym. Działając wspólnie z całą społecznością międzynarodową wzywamy Rosję do zakończenia okupacji Półwyspu.Jest to niezbędny element trwałego, pokojowego uregulowania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Do tego czasu opowiadamy się za utrzymaniem sankcji nałożonych przez Unię Europejską, USA, Kanadę i inne państwa w odpowiedzi na nielegalne działania rosyjskie.

CZYTAJ TAKŻE:
Ukraińskie media rozważają atak Polski na Ukrainę

Polska dyplomacja zaznaczyła również: Ubolewamy, że władze rosyjskie blokują dostęp do Krymu organizacjom międzynarodowym zajmującym się monitoringiem praw człowieka.Potępiamy prześladowania podejmowane przez Rosję na Krymie w celu stłumienia wszelkiego oporu i wzmocnienia pozycji władz okupacyjnych.Z równym niepokojem obserwujemy postępującą militaryzację Półwyspu. Nie tylko bezpośrednio zagraża ona państwom regionu Morza Czarnego, ale też sprzyja destabilizacji całej Europy Wschodniej i Południowej.

kresy.pl / wpolityce.pl5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. roman1 :

    Ja też nie uznaję aneksji Krymu, gdyż to nie była aneksja. Banderowcy obalili legalne władze, a więc legalnych władz na Ukrainie nie było. W takiej sytuacji, gdy zachodnia część kraju była okupowana przez banderowców, Krym miał prawo by się do nich nie przyłączać i połączył się z Rosją.