„Polski obóz koncentracyjny Sobibór” w rosyjskich mediach. Ambasada RP zapowiada protest

Na stronach internetowych ważnych rosyjskich mediów pojawiło się sformułowanie „polski obóz koncentracyjny Sobibór”. Zostało ono użyte przez agencję RIA-Nowosti, a także stacje telewizyjne Kanał Piąty i RT.

„Minister kultury Rosji Władimir Miedinski w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu weźmie udział w ceremonii złożenia kwiatów, upamiętniając radzieckich jeńców, którzy zginęli w polskim obozie koncentracyjnym Sobibór”– brzmiała depesza RIA-Nowosti.Telewizja RT.com napisała na swoich stronach internetowych, że przetrzymywani w obozie radzieccy jeńscy „zginęli w polskim obozie koncentracyjnym Sobibór”.Z kolei Kanał Piąty poinformował, że „na miejscu polskiego obozu koncentracyjnego Sobibór odbędzie się uroczystość żałobna”.

Rzecznik Ambasady RP w Moskwie Bartosz Cichocki poinformował, że wyśle ona protest i żądanie sprostowania.

Dziś Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze odwiedził rosyjski minister kultury, Władimir Miedinski.

Obóz zagłady „SS – Sonderkommando Sobibór” powstał w 1942 roku w ramach „Akcji Reinhardt”. Według szacunków, od marca 1942 roku do października 1943 roku Niemcy wymordowali w nim co najmniej 250 tys. Żydów pochodzących głównie z Polski, ale również z Holandii, Czech, Słowacji, okupowanych terenów ZSRR, Niemiec i Francji, a także około tysiąca Polaków.

Rmf24.pl / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

26 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • upadlina
   upadlina :

   już ci mówię tępa leszczyno: Jeżeli jakiś kraj się nie szanuje (chodzi o władze kraju, które podejmują poniżające naród decyzje) i pozwala np. takim banderowskim ścierwom na działania, które można tylko porównać do publicznego oplucia, to jak widzisz tępaku, nikt takiego kraju nie szanuje!! Wszyscy plują na niego, bo sobie na to pozwala!! Przypominam, że podobne określenia o „polskich obozach” napływały już wielokrotnie z całego świata, między innymi z usa, ale jakoś wtedy nie widziałem, żebyś tak bardzo protestował i opluwał się pianą!!!!! A dzikusów palancie to masz na zachodzie!!!!! Popatrz co te dzikusy robią w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji!!!! Nie widzisz, czy nie chcesz widzieć!!!!! Przestań więc pieprzyć od rzeczy!!!!!!!!!!

   • azar :

    UPAdlina co czytam wszędzie Twoje komentarze to zgdzam sie w 100% ze wszystkim co piszesz. Mój tok myślenia ze wszystkim jest taki sam. Jesteś zajebisty gość. W tamtym roku spędziłem na zachodniej UPAdlinie 2 tygodnie więc zdążyłem poznać ten dziki naród. Starsi ludzie są jeszcze co do nas Polaków dobrze nastawieni ale młodsi to już przesiąknięci ideologią UPA i szmaciarza bandery nie wiedząc zapewne tak naprawdę kim był i czym był ten faszystowski twór no ale dla nich to bohater bo taka moda tam nastała. Oni są mili i dobrzy tylko jak sami czegoś potrzebują. Już wielokrotnie na innych portalach pisałem, że Polsce jeszcze kiedyś w podzięce siekierę w plecy wbiją. Piłsudski wyciągną rękę do nich kiedyś i widzimy jak się później odwdzięczyli.
    Nie rozumiem obecnej rządowej polityki. Ale widząc jakich PiS ma doradców i działaczy (jakiś cwel vel Grajewski, dr Kazimierz Wóycicki, prof. Targalski, Gosiewska, Gorski i wielu innych trolli) opozycja to ten sam syf. Jedynie normalnie myślący to Kukiz, Korwin i Narodowcy. Marzy mi się aby oni do wyborów poszli razem i zdobyli jakiś znaczący wynik bo osobno nic nie znaczą.
    Gdy psychol Macierewicz organizuje sojusz wojskowy z antypolską śmieszną Litwinienką i UPAdliną to Putin na Kremlu chyba pęka ze śmiechu.
    Marzy się PiSowi międzymorze ale zapomina,że Czechy, Słowacja i Węgry mają w doopie tą Ukraine i nie chcą się bawić w rusofobiczna głupią Polska politykę. Widzą co sie dzieje z eurokołchozem i że trzeba w razie co mieć dobre stosunki z Rosją a nie szczekać jak kundel na polecenie pana zza oceanu. PiS się zdziwi jak Trump wygra i nawiąże normalne stosunki z Putinem co już zapewnił.
    PiS i Kaczyński Orbanowi mogą buty co najwyżej czyścić

    • upadlina
     upadlina :

     Sie masz azar!! Ja też widzę twoje posty i odnoszę wrażenie, że jesteśmy bliźniakami!! Patrzysz w sposób realistyczny na otaczającą nas rzeczywistość i oceniasz ją zgodnie z własnym sumieniem!! Białe jest dla ciebie białe, a czarne czarne!!!!!!!!! Cieszę się, że zawitałeś na ten portal!! Jest tu wielu trzeźwo myślących patriotów!! Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!!!

 1. heihachiro :

  Ależ się szanowny wielbiciel kraju wodki i atomu zapieklił. Działania bandyckiego państwa, które podobno jest obrońcą Słowian i europejskiej cywilizacji nie bardzo przecież pasują do przedstawianej wizji.
  Zabiedzona, zalkoholizowana matuszka Rassija od kiedy tylko przestała być nałożnicą Mongołów, to właściwie bez przerwy, licząc od XVI w. prze na zachód obierając sobie za cel głównie Polskę.
  Mimo to, znajdują się wielbiciele wschodnich dzikusów, morderców Polaków, opraców Polski i polskiej kultury.
  Dla takich fascynatów mam radę: emigracją do tego ruskiego mira.
  Po miesiącu życia w tym skorumpowanym, brudnym kraju będziecie błagać o możliwość powrotu na „zgniły zachód”

   • heihachiro :

    „(…) jakbysmy nie pluli tak na nich przy kazdej okazji to zaloze sie ze artykuly byly by zgodne z prawda….”
    Rosyjski antypolonizm nie jest w żaden uzależniony od naszej postawy. Sankcje przeciw Polsce wprowadzali także za czasów Millera, czy Tuska. Propaganda, szantaż ekonomiczny i militrany to stałe elementy polityki Kremla.

    • upadlina
     upadlina :

     a kto pierwszy wprowadził sankcje dziwolągu, Polska na Rosję, czy Rosja na Polskę, hę??!! Chyba to wiesz??!! No więc, jak ktoś mnie kopnie w dupę na ulicy to odwrócę się i mu oddam z nawiązką, ale pierwszy nie kopię nikogo!!!!! Gdyby Polska nie wprowadziła sankcji na Rosję, to nie było by kontrsankcji!!!!! Czy to jest dla ciebie jasne, czy musisz trochę nad tym pomyśleć??!!

     • upadlina
      upadlina :

      nic się nie dzieje za darmo!! Wszystko ma jakieś powody, koleś! Ale popatrz, co sie działo latem, gdy „polscy” politycy stworzyli histerię w sprawie wjazdu rosyjskich motocyklistów do Polski!!!! Ilez wrzasku i krzyku………………jakby wjeżdżała dywizja pancerna!! A jaka była odpowiedź Rosji??!! Kilka miesięcy później polscy motocykliści z rajdu katyńskiego wjechali do Rosji bez przeszkód!!!!! To sie nazywa klasa!!!!!!!!!!!!!! Porównaj teraz „nasze” polityczne kundle z klasą polityków rosyjskich, którzy mogli wziąć odwet, ale zachowali się jak prawdziwa elita polityczna. Zrozum trolu banderowski, że nikt nie szanuje kraju, w którym są u władzy „elity” polityczne złożone z kundli jak u nas!! Nikt!! Polska jest zlewana przez wszystkich wokół: wielkich, średnich, małych……….nawet taki kurdupel litewski leje na nas ciepłym moczem!!!! Jeszcze tego nie zauważyłeś!! Widzisz tylko Rosję??!! Dopóki będą Polską rządzić takie skundlone szumowiny jak teraz, to będziemy opluwani ze wszystkich stron i będzie to trwać i trwać, bo „nasze” elity, gdy są opluwane to udają,że to deszcz pada!! Taka postawa rozzuchwala więc innych i plują dalej!! Poniał trolina??????????

  • upadlina
   upadlina :

   z kilometra jedziesz banderowską ścierą!!!! Prze, to bandyckie nato pod rozkazami szatanów zjednoczonych na wschód!!!! Chyba ci się coś przyśniło, albo zaklinasz rzeczywistość!! Przypomnij sobie, gdzie była granica nato jeszcze kilkanaście lat temu?????!!!!!……………………..A teraz zobacz, gdzie jest w tej chwili………………………… Kto więc prze?? Udajesz idiotę, czy raczej nim jesteś??!! Popatrz na Polskę pod rządami tego twojego bandyckiego, złodziejskiego zachodu, która już nie decyduje sama o sobie, ale decydują siły obce. Popatrz na kolejne zamiatane pod dywan afery i dopiero mów o korupcji gdzie indziej. Popatrz na zalane wodą kopalnie i zniszczony przemysł, który był konkurencyjny dla szwabów. popatrz i przestań bredzić trolu!!!!!! Dzikusów na wschodzie masz!! To banderowscy upadlińcy, którzy stawiają pomniki ludobójcom!! Może to twoi ziomale ściero banderowska!!!!!!!! Spadaj!!!!!!!!!!!!

   • heihachiro :

    Priviet ordynarny kacapie ! Argumentów ci brakuje to uciekasz się do wulgaryzmów.
    ” Przypomnij sobie, gdzie była granica nato jeszcze kilkanaście lat temu?????!!!!!” A ty przypomnij sobie gdzie przed 1989 r. stacjonowały okupacyjne wojska radzieckie, a przede wszystkim w jaki sposób się tam znalazły. Przypomnij sobie zwłaszcza, czy ruscy pytali kogokolwiek o zgodę w czasie, gdy zajmowali terytoria państw Europy Środkowo- Wschodniej. Jest chyba różnica między NATO, do którego państwa zagrożone rosyjską agresją zgłaszały dobrowolny akces ? To jest jednak w kremlowskiej narracji jest nazywane ekspansją (sic!). Mają swoją matuszkę Rassiję, to niech siedzą w granicach swojej rosyjskiej pederacji, a nie zawsze swój ryj w nieswoje sprawy wkładają.
    Jak już odwołujesz się do cudzej pamięci, to przypomnij sobie, gdzie była wschodnia granica II Rzeczpospolitej (o I nie wspominając) i w jaki sposób czerwonoarmiści wspólnie z Hitlerem napadli na Polskę (a tak przy okazji, to właśnie kacapy zawsze używali ukraińskiej karty przeciw Polsce, podburzając czerń przeciw „polskim panom”).

    • upadlina
     upadlina :

     1. Pokaż mi moje wulgaryzmy banderowski jełopie!! 2. Ordynarny jestem dla takich wszy banderowskich jak ty…., oczywiście, ponieważ kanalio służysz złu!! 3. Okupacyjne wojska żydo-radzieckie to nie wojska rosyjskie nieuku i mają tyle wspólnego z dzisiejszą Rosją, co ty z inteligencją, czyli niewiele!! Ci żydo-bolszewicy zajmowali obce terytoria, ale tacy od wieków są żydzi, a Rosja była ich ofiarą tak samo jak i inne państwa!! Przypomnij sobie leszczu upadliński , ilu obywateli rosyjskich zostało zamordowanych przez żydo-bolszewie, przyniesioną do Rosji z żydo-zachodu, którym tak się zachwycasz!! 4. Ach……………, do nato wstępują państwa dobrowolnie, bo boja się Rosji????????? Od zakończenia wojny usmańskie gnidy wojskowo okupują Japonię i Niemcy. I tu i tam stacjonuje po 50 tys. uzbrojonych po zęby żołdaków usmańskich. To jest to dobrowolne wstępowanie do nato………….!! Inni wstępuja ze strachu przed hegemonem, żeby nie podzielić losu np. Jugosławii!! Kto się podda hegemonowi zza oceanu i uzna jego zwierzchność, może liczyć na łaskę!! Taka to dobrowolność idioto!!!!!!!!! 5. Samo nato to sojusz agresywny, który od kilkunastu lat zdążył już zaatakować bezprawnie wiele krajów tylko dlatego, że ośmielały się przeciwstawiać usmańskiej hegemonii!! Irak czy Libia zostały zniszczone przez nato, ponieważ ich przywódcy postanowili rozliczać się w handlu ropą nie dolarami ale innymi walutami, co dla hegemona było nie do przyjęcia!! W Syrii Asada panuje większa demokracja, niż w europie, gdzie juz jest ustrój totalitarny. W Syrii są chrześcijańskie kościoły i nie ma problemów z wyznawaniem tej religii. Ale Asad dla bandyty usmańskiego jest dyktatorem, bo nie ulega jego presji. W arabii saudyjskiej za udział w manifestacji ludziom ścina się głowy, ale twój „zajebisty” zachód nie krzyczy i nie chce obalać zbrodniarzy tam rządzących!!!!! Powiem ci, że szkoda mi na ciebie słów i czasu banderowska trolino, bo podałem ci mnóstwo argumentów w postaci faktów, a ty pewnie zaraz znowu stwierdzisz, że ja nie podaję żadnych argumentów!! Jesteś po prostu żałosny!!

     • heihachiro :

      Tak, tak nawiedzony kacapku… żydo – boszewicy zawładnęli biedną Rosją. Dziwne, że jakoś sami Rosjanie są dumni ze spuścizny ZSRR.
      A przed rewolucją, to czyje wojska, jak nie rosyjskie napadały na Polskę ? Kto spalił Wilno i wymordował jego mieszkańców, kto dokonał rzezi Pragi, kto był inicjatorem rozbiorów Rzeczypospolitej ? To nie Rosja była odpowiedzialna za wywózki, niszczenie polskiego majątku, kultury i języka ? Kto ich zapraszał tych zapijaczonych kacapów do Warszawy, gdzie ich wojska okupacyjne stacjonowały przeszło 100 lat ?
      Przestań grać banderowską kartą amebo ! Powstanie samej Ukrainy, to efekt rosyjskich działań. Bez rozbiorów i postępującego wynaradawiania Kresów, nigdy takie państwo by nie powstało.

      A co do tzw. „usamańskiej okupacji”, to wystarczy porównać Japonię, czy Niemcy do krajów, które znajdowały się pod rzeczywistą rosyjską okupacją, żeby dostrzec różnice.

     • upadlina
      upadlina :

      Ze spuścizny ZSRR są dumni tylko niedoinformowani Rosjanie, którzy pamiętają, że za tych czasów byli supermocarstwem!! Głupawi i niedoinformowani ludzie są wszędzie!! Wojny deklu między sąsiednimi narodami zawsze się toczyły na całym świecie. Niemcy walczyły ze wszystkimi wokół, to samo Francja, Anglia, Hiszpania……………………itd, itp,………no chyba nie muszę ci tego mówić, więc Rosja też toczyła swoje wojny, jak i Polska i nie ma w tym niczego dziwnego!! Wszyscy od wieków walczą wielokrotnie ze wszystkimi wokół!! Taka ludzka przypadłość, która nie omija nikogo!!!!!! Inicjatorami rozbiorów Polski były głównie Niemcy, które sprowokowały Polaków min. do powstania listopadowego. I nie pieprz mi tu o przestaniu grania banderowską kartą kmiocie, bo będę nią grał na pohybel takim banderowskim ścierom jak ty!!!!!!! Poniał???? Za bestialskie morderstwa niewinnych starców, kobiet i dzieci nie ma i nie będzie przebaczenia dla upadlińców, ćwoku!!!!!! Nie licz na to!!!! WOŁYNIA nigdy nie zapomnimy, choćbyś się zesrał tu trolu z przemęczenia, wypisując te swoje bzdety!!!!! I o czym ty banderowska kanalio piszesz na końcu?? o różnicy między okupacją żydo-bolszewicką a żydo-usmańską??!! Okupacja to okupacja ćwoku!! Wbij sobie to w swój tępy banderowski łeb!! I spadaj!!!!!!!!!!

     • upadlina
      upadlina :

      to ty ilona?…………… Mocarstwom zachodnim zależało na zajęciu Rosji powstaniem, aby nie mieszała się do rozgrywającej się wówczas rewolucji w Belgii. Polską posłużono się więc nie pierwszy i nie ostatni raz do realizacji celów zachodnich mocarstw. Podobnie było w powstaniu styczniowym. W bezsensownej rzezi powstania warszawskiego 44 utraciliśmy mnóstwo cennych genów narodowych. Nigdy nie mieliśmy przyjaciół na zachodzie!! To tylko ku..wy, które zawsze starały się wykorzystać innych do swoich celów!!!! Ale ty im służysz!!!!!!!!!!………… Ilona, nie zawracaj mi gitary!!!!!!!!!

     • upadlina
      upadlina :

      Posłuchaj!! Nie wchodzę na ten portal, żeby dyskutować o szczegółach minionych wydarzeń historycznych!! To minęło i trzeba zająć się teraźniejszością. Moim celem jest walka z gloryfikatorami zła, które dla mnie i dla coraz większej liczby ludzi jest uosabiane przez zwyrodniały tzw. zachód i jego siły zbrojne, czyli bandyckie nato, na czele z arcy zbirem żydo-szatanami zjednoczonymi. Ta banda stworzyła i sponsoruje największych zwyrodnialców naszych czasów: żydo-usmańskich najemników z isis, oraz neobanderowców na upadlinie!! Są tacy, którzy tę bandę wspierają i z nimi trzeba walczyć – na razie w sieci, a kiedyś być może w realu!! Jeżeli ty też ich wspierasz, a jednocześnie cytujesz słowa Jezusa, to jest to totalna schizofrenia!!!!!!!!!!!

  • sylwia :

   Nie przemilczajmy podkutego buta Niemiec. W 1939 r. szowinistyczne hitlerowskie Niemcy i internacjonalistyczny bolszewicki ZSRR napadły na Polskę. Potem na siebie. Dla Polaków, zwykli prości ludzie, którzy padli na polu bitwy w walce z hitlerowskim najeźdźcą, to nie żadni ‘żołdacy’. Jednak polska ludność witała żołnierzy AC w 1945 roku serdecznie i z wdzięcznością. Później stalinowski reżim wprowadził do Polski mordercze UB, lecz ci żołnierze z tym nic wspólnego nie mieli. Ich poświęcenie ocaliło miliony Polaków od zagłady w mającej nastąpić likwidacji Polaków w ramach General Plan Ost. Ukraińcy nie są z tego zadowoleni, bo byli sprzymierzeńcami Niemców i sami na ochotnika wstępowali do SS. Państwo, które napadło na Polskę w 1919 r., i państwo, które ją okupowało między 1945 a 1992 r., ZSRR, nie było rządzone przez Rosjan, odcięło się od rosyjskich tradycji państwowych i religijnych i chociaż było też imperialistyczne, nie było tożsame z carską Rosją. Stalinowscy politycy podkreślali, że carat to była opresja narodu rosyjskiego i ujarzmionych ludów. Przemilczali, że ZSRR to była też opresja narodu rosyjskiego i ujarzmionych ludów. ZSRR powstało po wojnie domowej, w której rosyjscy patrioci, tzw. Biali, zacięcie przeciwstawiali się przewrotowi dokonywanemu przez Czerwonych, dobrze finansowanych przez międzynarodowy oligarchat. Wojna trwała 3 lata. Potem nastąpiło leninowskie i stalinowskie ludobójstwo na Rosjanach, które wg. Sołżenicyna wynosiło ponad 60 000 000 ofiar. Można znaleźć wykazy osobowe członków rządu sowieckiego, tzw. Komisariatów, które sprawowały rolę ministerstw. Ten wykaz zacytownay jest z publikacji Romualda Gładkowskiego (“Myślącym Pod Rozwagę”, Wydawnictwo Ojczyzna, Warszawa, ul. Brygadzistów 3, ISBN 8386449225). Oto procentowość Rosjan w sowieckich władzach w r. 1920: 1. Rada Komisarzy Ludowych, 22 członków: 2 Rosjan = 9%; 2. Komisariat Wojny, 43 członków: 0 Rosjan = 0%; 3. Komisariat Spraw Wewnętrznych i jego pion, łącznie z Czeka, 44 członków: 2 Rosjan = 5%; Komisariat Spraw Zagranicznych, 16 członków: 1 Rosjanin = 6%; Komisariat Finansów i jego pion, 29 członków: 2 Rosjan = 7%; Komisariat Sprawiedliwości i jego pion, 19 członków: 0 Rosjan = 0%; Komisja Higieny, 5 członków: 0 Rosjan = 0%; Komisariat Oświaty Ludowej i jego pion naukowy, 50 członków: 2 Rosjan = 4%; Komisja Opieki Społecznej, 6 członków: 0 Rosjan = 0 %; Komisja Robocza, 7 członków: 0 Rosjan = 0%; Delegaci Czerwonego Krzyża, 8 członków: 0 Rosjan = 0%; Komisarze Terenowi i ich pion, 23 członków: 1 Rosjanin = 4%; Dziennikarze, 42 ludzi: 1 Rosjanin = 2%; Głowna Rada Gospodarki Ludowej i jej pion, 54 członków: 5 Rosjan = 9%; Centralny Komitet Wykonawczy 4-go Rosyjskiego Zjazdu Delegatów Robotniczych i Chłopskich. 34 członków: 0 Rosjan = 0%. Pomijam Komitety Centralne różnych partii, gdzie sytuacja była taka sama. Rosjanie stanowili niecałe 5% sowieckiego rządu. Gdy powstały sowieckie ministerstwa, kadry z komisariatów przeszły do nich. Gdy nastąpiła perestrojka, dzieci tych wiernych kadrowców i partyjniaków rozkradły państwowy przemysł i inne mienie i stworzyły klasę tzw. ‘rosyjskich’ oligarchów. Obecnie ukraińskie trolle sugerują nam nieprawdę, że Rosjanie i Sowieci to to samo. W Europie XX wieku żaden lud nie prześcignął Ukraińców w potwornym okrucieństwie, z jakim powoli i z przyjemnością, poświęconymi przez popów nożami, siekerami, widłami i piłami mordowali polskie dzieci i kobiety. Całe rody, zasiedziałe od stuleci na polskiej ziemi w Małopolsce wschodniej ginęły w strasznych mękach z rąk Ukraińców, którzy w krwawym amoku bezkarnie szaleli na polskiej ziemi. W UPA byli zwykli Ukraińcy. Ukraińscy sąsiedzi mordowali Polaków a potem furmankami wywozili sobie ich mienie, przestępując przez jeszcze ciepłe zwłoki męczenników. Dr. Poliszczuk ocenił ilość zakatowanych Polaków na 300 000 do 400 000. Zachodni Ukraińcy to krwawe demony. Teraz są na Ukrainie pochody ku czci UPA i SS. To jedyny kraj na świecie gdzie jest jawny hitleryzm. Nie będzie zgody z Ukraińcami dopóki nie wyrzekną się hitleryzmu i jego symboli i nie uznają swej winy za to ludobójstwo. Przez to solidaryzujemy się z powstańcami donbaskimi, którzy przeciwstawili się naszemu wspólnemu śmiertelnemu wrogowi: odrodzonemu ukraińskiemu hitleryzmowi. Nie należy wspierać Ukrainy bo to jest kraj, który gloryfikuje katów Polaków. Należy hitlerowską Ukrainę osłabiać i pomagać tym, którzy ją osłabiają. 14 października 2014 r. ukraińska straż graniczna powiedziała polskiemu dziennikarzowi: „…Bandera za mało was Lachów ubił!”, „… wyprowadzić za stodołę i rozstrzelać!”( http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wspieral-donbaskich-separatystow-teraz-ma-zakaz-wjazdu-na-ukraine) . Ukraińcy to nasi zacięci wrogowi. Teraz gorsi od Niemców i Rosjan. Przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Ostr%C3%B3wkach Nie zmienili się. Nie żałują. Ukraińcy są gotowi ludobójstwa powtórzyć. http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html

   https://www.youtube.com/watch?v=cxtxB3wJhmw

 2. polmont :

  Co najmniej 250 000 Żydów jest liczbą zawyżaną i w żaden sposób nie udokumentowaną. Należy przyjąć wg najnowszych badań liczbę: nie więcej jak 180 tys. i nie tylko Żydów aczkolwiek w zdecydowanej większości byli to Żydzi. Cyganie stanowili b. mała grupę w porównaniu do ogółu ilości więźniów. Przez cały okres funkcjonowania obozu ok. 76% załogi obozu stanowili Ukraińcy, którzy pełnili tam rolę strażników przeszkolonych wcześniej w obozie szkoleniowym SS w Trawnikach. Najbardziej znany z nich to Iwan Demianiuk. W 1943 roku kierowano do Sobiboru transporty jeńców wojskowych – Żydów z Armii Czerwonej. Przybycie ich doprowadziło b. szybko do wybuchu powstania pod przywództwem oficera Armii Czerwonej Aleksandra Pieczorskiego. W wyniku powstania około 300 więźniów uciekło do lasu. Część z nich została schwytana, jednak dla ok. 200 ucieczka powiodła się. Było to jedyne powstanie i ucieczka z obozu na tak dużą skalę podczas II wojny na terytorium Polski okupowanej i prawdopodobnie w Europie w tamtym czasie.