Polska pokonała Rosję i zwyciężyła w Memoriale Huberta Wagnera

Polscy siatkarze pokonali w niedzielę Rosję 3:2 w ostatnim meczu siatkarskiego Memoriału Jerzego Huberta Wagnera, zapewniając sobie zwycięstwo.

Polacy pokonali w Krakowie Rosję 3:2 (16:25, 19:25, 25:20, 25:22, 15:12), choć pierwsze dwa sety były dla biało-czerwonych trudne. Po wygranym trzecim secie, w czwartym Polacy w pewnym momencie posiadali wyraźną, kilkupunktową przewagę. Gdy jednak Rosjanie zaczęli odrabiać straty, emocje urosły. Udało się jednak wygrać 25:22. W piątym secie Polacy zapewni sobie zwycięstwo. Z kolei we wcześniejszym meczu Francja uległa Kanadzie 0:3.

Rosja była najtrudniejszym rywalem w tegorocznym turnieju. A zarazem jednym z najbardziej utytułowanych zespołów, w którym jednak zaszły ostatnio spore zmiany. Nowym selekcjonerem został Siergiej Szlapnikow. Od razu zapowiedział on odmłodzenie kadry.

Był to siódmy triumf biało-czerwonych w imprezie poświęconej pamięci słynnego trenera.   Polacy zwyciężyli w nim w 2006, 2008, 2009, 2012, 2013 i 2016 roku. Rosjanie triumfowali dwukrotnie, podobnie jak Holendrzy. Po jednej wygranej mają na koncie Niemcy, Włosi, Brazylijczycy i Bułgarzy.

Memoriał Wagnera był dla Polski, Rosji i Francji ostatnim etapem przygotowań do mistrzostw Europy. Ruszają one w Polsce już 24 sierpnia. Francuzi będą na nich bronić złotego medalu.

Skład reprezentacji Polski na XV Memoriał Jerzego Huberta Wagnera:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Michał Kędzierski, Grzegorz Łomacz.Atakujący:Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj. Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski. Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka. Libero:Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.