Agencja informacyjna Reuters twierdzi, że wśród państw członkowskich Unii Europejskiej jest zgoda co do przedłużenia wymierzonych w Rosję sankcji o kolejne sześć miesięcy.

W Brukseli doszło do posiedzenia przedstawicieli wszystkich 28 państw członkowskich Unii Europejskiej. Przedstawili oni i przedyskutowali stanowiska swoich rządów. Zgodzili się co do konieczności przedłużenia wymierzonych w Rosję sankcji, nałożonych na nią ze względu na politykę Moskwy wobec Ukrainy.Według agencji Reuters zmienia się jednak spis objętych sankcjami podmiotów. W tej chwili podlega im 153 Rosjan i 50 osób prawnych. Tymczasem w nowym spisie ma znaleźć się 149 osób fizycznych i 38 osób prawnych. Jednak liczba ta może się jeszcze zmienić przez podjęciem oficjalnej decyzji w sprawie sankcji. Ta zostanie przyjęta 14 września.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Co ciekawe w zeszłym miesiącu Unią Europejska wydłużyła spis rosyjskich firm objętych sankcjami o trzy przedsiębiorstwa zaangażowane w import turbin produkowanych przez zakłady Siemensa. Turbiny miały zostać dostarczone na Krym i zainstalowane w budowanej tam elektrowni. Unią Europejska nie uznaje dokonanej przez Rosję w 2014 r. aneksji półwyspu.

reuters.com/kresy.pl

 

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz