Kandydatem Platformy na premiera będzie Grzegorz Schetyna.

Formalnie wniosek zostanie złożony w przyszłym tygodniu. Jak zapowiedział poseł PO Sławomir Neuman, wcześniej zostanie on podany konsultacjom z innymi klubami opozycyjnymi. Poseł stwierdza jednocześnie, że Grzegorz Schetyna nie ma obecnie szans aby objąć władzę, jednak będzie to dobra okazja do poważnej i merytorczynej debaty nad stanem Polski.

Do pomysłu PO odnieśli się już posłowie innych partii. Wicemarszałek z ramienia Kukiz’15 Stanisław Tyszka skrytykował pomysł stwierdzając: Pamiętają państwo „premiera z tableta”, premiera technicznego prof. Glińskiego, kandydata PiS. W tym momencie mamy analogiczną ustawką PR-ową Platformy Obywatelskiej. Kukiz’15 odrzuca tego typu politykę, politykę polegającą na tym, że zajmuje się Polaków sprawami, które nie mają dla nich żadnego znaczenia.Wicemarszałek stwierdził, że klub Kukiz’15 najprawdopodobniej wstrzyma się od głosu.

CZYTAJ TAKŻE:
PO zapowiedziało wniosek o wotum nieufności dla rządu w przyszłym tygodniu

Stanowiska nie ma jeszcze Nowoczesna, która rozważy możliwość poparcia wniosku o wotum nieufności. Posłanka Lubnauer stwierdziła: Nie mam żadnych wątpliwości, że stroną, która zaognia konflikty wewnątrz w Polsce jest Prawo i Sprawiedliwość. To ono kopie doły między Polakami, to ono powoduje, że często Polacy nie mogą usiąść ze sobą do stołu.Ale z drugiej strony musimy taką decyzję podjąć klubowo, bo rzeczywiście formuła, którą proponuje Platforma Obywatelska, jest w sumie nie do przyjęcia. Takie działanie, ten sposób rozmowy, podawania informacji, dzieli, a nie łączy opozycję.

kresy.pl / onet.pl / tvn24.pl1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz