Rzecznik Pentagonu stwierdził, że atak był wymierzony w bojówkarzy al-Kaidy, którzy zebrali się w budynku naprzeciw meczetu. W jego ocenie w ataku zginęły dziesiątki bojówkarzy al-Kaidy, w tym wielu wysokich rangą.

Syryjskie Obserwatorium ds. Praw Człowieka (Syrian Observatory for Human Rights) poinformowało, że we wczorajszym nalocie na meczet w wiosce al-Jina, położonej w północno-zachodniej części Syrii kontrolowanej przez rebeliantów, zginęły co najmniej 42 osoby. Niektóre źródła podają nawet, że liczba zabitych jest bliska 60 – podało euronews.

Informację tę zdementował Pentagon twierdząc, że atak był wymierzony w bojówkarzy al-Kaidy, którzy mieli zebrać się w budynku naprzeciw meczetu. Rzecznik Pentagonu Jeff Davis zaprezentował dziennikarzom zdjęcie lotnicze, na którym widać zniszczony cel oraz nietknięty meczet. W ocenie Davisa w ataku zginęły dziesiątki bojówkarzy al-Kaidy, w tym wielu wysokich rangą.

Agencja Reuters podała dzisiaj wieczorem, że nie jest w stanie zweryfikować na podstawie niezależnych źródeł, czy podczas ataku nie doszło również do uszkodzenia budynku meczetu.

CZYTAJ TAKŻE: Dziesiątki zabitych i ponad 100 rannych w podwójnym samobójczym zamachu bombowym w Syrii [+VIDEO]

euronews / Reuters / kresy.pl0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz