49% Polaków uważa, że sojusznicy z NATO nie pomogliby Polsce, gdyby nadeszła taka konieczność – wynika z sondażu Millward Brown dla TVN24.

36% Polaków uważa, że sojusznicy raczej nie wywiązaliby się ze swoich zobowiązań wobec Polski, gdyby ta została zaatakowana. 13% jest przekonanych, że sojusznicy zdecydowanie nie przyszliby Polsce z pomocą.

W gwarancje NATO w sposób zdecydowany wierzy 7%, 37% uważa, że sojusznicy raczej by przyszli Polsce z pomocą.

Zdania na ten temat nie ma 7% respondentów.

58% Polaków (odpowiedzi „zdecydowanie nie” i „raczej nie”) nie obawia się, że sytuacja geopolityczna rozwinie się w kierunku wojny, która miałaby objąć Polskę. 39% obawia się wojny, ale tylko 8% w sposób zdecydowany.

Sondaż dla TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown w dniu 2 marca 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.

tvn24.pl / Kresy.pl6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. robin_robinski :

    Dlaczego nie podano tej informacji w formie: „Tylko 7% Polaków wierzy w zobowiązania sojusznicze NATO”? Czyży marketingowo lepiej brzmiało „blisko połowa nie wierzy” pomijając w tytule ilość wierzących? Przecież tych wierzących jest ponad PIĘĆ RAZY MNIEJ!!! Jest to porażka POPiSowej, styropianowej propagandy. Polacy zaczynają się budzić i przeglądać na oczy. Żeby tak jeszcze przy wyborach… ehhhh – pomarzyć dobra rzecz, ale wątpię, aby banda czworga przez najbliższe 30 lat oddała Polskę Polakom…

  2. zan :

    Ogłupieni Polacy uważają swoich okupantów za sojuszników, więc dają się podpuścić tendencyjnemu pytaniu. NATO to to zbrojne ramię wielonarodowego imperium rządzonego przez żydowskich bankierów. Bardzo trudno z niego wyjść. NATO jest bardzo agresywne (atakuje często poza swoimi granicami) i nie odpuści ważnej prowincji.

  3. horodenka :

    Ambasador Rosji ma rację. Po co ? mieliby atakować Polskę. Naiwni ukraicy uwierzyli polakom takim jak: Pawel Kowal i jemu podobnym typom że Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej i NATO i będą żylii jak pączki w maśle. Naopowiadali Im różne brednie , a biedacy stracili Krym, Lugańsk i Donieck i co najgorsze że już nigdy nie odzyskają. Ukraińcy przepędźcie P. Kowala bo On Wam glópoty opowiada.