Takie tezy padały podczas dyskusji w jednej z rosyjskich telewizji.

Jak informuje portal Do Rzeczy – W ubiegłym tygodniu goście programu publicystycznego „Osobajastatja” („Sprawa nadzwyczajna”) na antenie państwowej telewizji „Zwiezda” dyskutowali właśnie na temat „Bitwy o historię”. Punktem wyjścia do debaty był felieton, którego narrator bił na alarm: „na zachodzie piszą na nowo historię!”. W tej „nowej, skandalicznej wersji dziejów” Stalin jest zbrodniarzem równym Hitlerowi, pakt Ribbentrop-Mołotow – przyczyną II wojny światowej, a Armia Czerwona przyniosła Ukrainie, Polsce czy krajom bałtyckim zniewolenie. A to, zdaniem prokremlowskich publicystów i polityków, narracja niedopuszczalna. I to wcale niekoniecznie dlatego, ze zdaniem Rosjan nieprawdziwa. Nie kwestionują bowiem, że w 1939 roku wkroczyli do Polski. Nie uważają tego jednak za zbrodnię porównywalną z agresją niemiecką.

W trakcie programu padły m.in następujące stwierdzenie z ust Andrieja Fjefjełowa, redaktora naczelnego stacji telewizyjnej „Djeń”- A co wy byście chcieli: żeby rosyjski żołnierz przegonił Hitlera z Polski, a potem tak po prostu dał jej wolność, żeby znowu się dogadała z Anglią przeciw Rosji?! Zresztą, swoje pretensje kierujcie do Roosevelta i Churchilla, nie do nas.

Na uwagę polskiego blogera Tomasza Maciejczuka, że Polacy w latach 1939-1945 walczyli z III Rzeszą, Fjefjełow odpowiedział – Dajcie spokój z tymi mitami, to tak sami, jakby powiedzieć, że banderowcy walczyli z Niemcami!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Parlament Białorusi przeciwko marszowi ku czci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce

W pewnym momencie Rosjanin krzyknął wręcz – Naziści, którzy w Polsce współpracowali z III Rzeszą, teraz są traktowani jako bohaterowie!

Fjefjełow stwierdził również, że – Polacy, niestety, nie mają prawa do własnego państwa, a niepodległość Polski to bzdura.

Kresy.pl / Dorzeczy.pl53 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jazmig
  jazmig :

  No cóż, nie ulega wątpliwości, że władze Polski (bynajmniej nie polskie) od kilku lat wycierają sobie gęby Rosją. W efekcie mamy rewanż. Co do udziału Churchilla i Roosevelta w zniewoleniu Polski przez sowietów, Rosjanie mają po prostu rację. W Polsce mamy wiele antyrosyjskich tekstów i wystąpień i to nie jakichś marginalnych ludzi w marginalnych stacjach TV, lecz także ludzi z establishmentu. Wystarczy poczytać co wygaduje taki Macierewicz, aby przestać się dziwić Rosjanom.

  • cyna :

   To że duraczysz to fakt pytanie tylko czy duraczysz za pieniądze czy z przyczyn osobistych czyli głupoty płynącej z niewiedzy. To co napisałeś można by przełożyć równie dobrze na zachodnich sąsiadów. Pisza o polskich obozach bo żle piszemy o hitlerze.

   • upadlina
    upadlina :

    o czym ty szczyna banderowski szmaciarzu bredzisz ??……..Głupoty, czy za pieniądze??……….A ty świniołaku banderowski popierasz nazizm i banderyzm z głupoty czy za pieniądze ??…….anty-polskie „polskie” władze na rozkaz faszyngtonu szczekają, to i w odpowiedzi dostają kopa w dupę chachłaty baranie !!

 2. cyna :

  Kogo obchodzi co ruska swołocz ma do powiedzenia, w tym kraju wypowiadają się głównie potomkowie nkwd i wychowankowie zbrodniczych organizacji więc czego się można spodziewać po odpowiednikach niemieckiego hitlerjugend. Do pojednania narodów to dojdzie jak rosjanie obalą tą mafię z kgb i odkryją na nowo co oznacza prawda historyczna.

  • upadlina
   upadlina :

   mafię chachłata banderowska szujo to Rosjanie już obalili w postaci Gusińskich, Chodorkowskich, Niemcowów czy Bierezowskich !!…………..Putin dziś Rosję doprowadził do takiego stanu, że utarła uSSmańcom nochala w Syrii, na Bałtyku, czy Morzu Czarnym !!……….I za to między innymi Rosjanie go kochają i popierają !!………….Hitlerjugend szczyna??………..To chyba u ciebie na banderowskiej nazi-upadlinie te tradycje kultywuje się zgodnie z waszym zdegenerowanym „prawem”, wiec co ty tam znowu za pierdoły pieprzysz banderowski degeneracie??………

   • dajaman :

    Powinieneś się leczyć schizofreniku… wszędzie widzi banderowców… kto przeciw Rosji to banderowiec.. żałosny z Ciebie człowiek… twoim osiągnięciem jak widać jest tylko ubliżanie innym. No dawaj poczytam ciekawe bluzki na swój temat. Wiedz że jesteś skończony… i tylko tutaj w ten sposób umiesz zaistnieć bo pewnie w życiu jesteś nikim i wszyscy cię biją stąd ta chora nienawiść… do lekarza a nie przed monitorem siedzisz żałosny kurduplu.

    • upadlina
     upadlina :

     spadaj dajaman banderowski rzygojadzie !!…………Widzę banderowskie ścierki tam, gdzie są i ty szumowino na pewno do nich należysz, czego dałeś już wielokrotnie dowód !!……….Rosja dziś jest automatycznie sojusznikiem dla Polski w walce przeciw twoim chachłatym zwyrodnialcom, więc jej bronię !!…….To nie dziwne!!………Buhahahahaha!!…….Ja jestem skończony szmaciarzu??……..Mnie biją??………..Buhahahahaha!!…………Kurduplu??………..Hehehehe!!………..Gdybyś mnie ściero banderowska zobaczyła to zostałby po tobie tylko obłok kurzu, bo spierda*ałbyś szybciej niż spidi-gonzalez !!……..Nie zawracaj mi gitary stary dziadu banderowski !!……….Poszedł won muchy naganiać !!

  • gan :

   Zabawna ta rosyjska narracja historyczna. Ludzie pokroju Suworowa czy Sołonina nie mogą się doczekać polemiki na poziomie. Rosja od czasu IIWŚ przepisuje swoją historię co rusz. Najpierw przepisywano o złym Stalinie a dobrym Chruszczowie. Później Chruszczow był zły a dobry Breżniew. „Cudem” odnajdywano wspomnienia marszałka Żukowa kompatybilne raz z pierwszą a następnie z drugą i trzecią wersją. Jedna wielka parodia. A fakty spisane w logiczną całość są niepodważalne: w 1941 roku nie istniały plany wojny obronnej – a jedynie napaści na Europę. Tymczasem nowej, pasującej do wszystkiego wersji historii nie udało się im napisać, archiwa Kremla zamknięte pod kluczem a i prawo karne stosownie zaadoptowane. Wszystko tylko po to, by ukryć straszliwą zbrodnię na własnym narodzie. Polecam obejrzeć „poslednij mif”.

   • antymajdan :

    A ja polecałbym na początek sięgnąć do podręczników i przypomnieć sobie co sowiety a co Rosja, kiedy, kto i kogo. Jeśli ktoś z takim upodobaniem utożsamia sowietów – twór niewątpliwie chazarski i niewątpliwie antyrosyjski, tak samo jak i np. antypolski – z Rosją, to mam zawsze podejrzenie, że o czapkę niewidkę dla chazarów tutaj chodzi a nie o dyskusję o historii. A Rosjanie rzeczywiście mają niełatwą drogę przed sobą w rozprawianiu się z własną historią jeszcze przez jedno przynajmniej pokolenie, ale później będziemy mogli się dogadać. Zresztą i u nas nie jest z tym łatwo jeszcze teraz, co widać choćby na przykładzie Żołnierzy Wyklętych różnie odbieranych w różnych częściach Polski.

    • votum_separatum :

     antymajdan: 22.03.2017 00:55 Komunizm, Lenin wysłany do Rosji, to żydowski pomysł na zniszczenie prawosławnej Rosji (przy okazji na rękę Niemcom) – wszystko to spustoszyło umysły Rosjan. Nawet Girkin-Striełkow, bohater Donbasu, marudził coś o ponownym przebadaniu zbrodni katyńskiej. Widać, że nie przyjmują do wiadomości, że ich XX wieczne imperium było tworem stworzonym de facto przeciwko im samym i nie mogą odrzucić sowieckiej spuścizny, wciąż traktując ją jak wspaniałe dziedzictwo.

   • upadlina
    upadlina :

    przestań bredzić gan !!…………Co ma Rosja do żydo-bolszewickiego ZSRR ??……….Jaką zbrodnię na własnym narodzie ??………..W czasach o których mówisz nie było Rosji jako suwerennego państwa, więc nie pieprz farmazonów, tak jak żydzi o odpowiedzialności Polski za rzekome jej zbrodnie wobec ich nacji w czasie IIWŚ, kiedy to na terenie Polski nie było polskiej jurysdykcji !!

     • upadlina
      upadlina :

      zobacz, że z tymi żydami współpracują wszyscy wielcy tego świata !!………..ukraina??…………Mnie się cały czas wydaje, że to była ustawka !!………..Nie dziwi cię, że Janukowycz uciekł z ukrainy, choć cały wschód i płd. wschód go popierał ??………..Mógł zadekować się w Doniecku i ogłosić stan wojenny po zamachu stanu w Kijowie, ale on uciekł !!……….A co by się stało, gdyby nie uciekł tylko nadal jako prezydent ukrainy ogłosił stan wojenny z Doniecka ??…………Ano nie byłoby wojny domowej, bo gdyby nawet część oddziałów armii z zachodniej upainy stanęła po stronie puczystów, to nie odważyliby się zaatakować wschodniej i płd. wschodniej części ukrainy, której wojska na pewno pozostałyby lojalne wobec Janukowycza, ale – co najważniejsze – Krym nie powróciłby do Rosji !!………..Widzisz Votum_separatum, my widzimy tylko to, co na powierzchni, a to co głęboko jest dla nas niedostępne, dlatego nasze wnioski z tego co się dzieje wysnuwamy nieco po omacku !!………..No a soros………nie zapominaj został wyje*any z Rosji na zbity pysk !!…………

  • antymajdan :

   Jeżdżę czasem do Rosji i wiem, że nie same Fjefjełowy tam żyją, a nawet powiedziałbym, że jest ich dużo mniej niż red. Maciej Pieczyński z Do Rzeczy potrafi wynaleźć, w czym przecież się specjalizuje. Jak on to robi, to by trzeba jego zapytać. W każdym razie u nas też są Macierewicze i różne Pieczyńskie i ich obecność i działalność też nie spowoduje ubywania Fjefjełowów.

  • upadlina
   upadlina :

   ale trzeba głównie walczyć z zakłamaniem i obłudą tzw.”polskich elyt”, które wspierają bandytów banderowskich i przyjęły dla Polski rolę wariata, który ma skakać do mocarstwa nuklearnego w interesach żydo-uSSmanii !!………..Gdyby tego nie było, to pewnie i retoryka rosyjska byłaby inna !!

 3. tomaszomanski :

  Jak widać redakcja Kresy dalej promuje polskiego ukraińca Maciejczuka. Zmusza to do zastanowienia się drodzy koledzy z redakcji Kresy.pl kto wam każe to robić? Na czyje polecenie tak reklamujecie tego błazna Maciejczuka? Ja już pomijam to o czym gada ten typ w ruskiej TV, oni go wykorzystują a on jezdzi co rusz to do innych telewizji w Moskwie-oni traktują go jak błazna i pokazują społeczeństwu jak małpę w klatce, Maciejczukowi jak widać nie starcza rozumu by to zauważyć. Ale też pozostaje jeszcze inne pytanie- kto płaci za podróże tego człowieka? Przecież to wszystko kosztuje a on pozycjonuje się jako „niezależny” dziennikarz. Kto mu za to płaci?