Moskwa chce współpracować z Watykanem

W następnym tygodniu w Moskwie wizytę złoży sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kardynał Pietro Parolin. Rosja ma rozmawiać z Watykanem w kwestii pokoju na świecie.

Wizyta, według informacji podanych przez Radio Watykańskie, ma potrwać od 20 do 24 sierpnia. Kardynał Pietro Parolin ma odbyć spotkania z katolikami mieszkającymi w Rosji, a także z rosyjskim episkopatem. Przedstawiciel Watykanu będzie rozmawiał również prezydentem Rosji Władimirem Putinem, a także rosyjskim minister spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.21 sierpnia watykański sekretarz stanu ma odprawić mszę w moskiewskiej katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja i Watykan nawiązały stosunki dyplomatyczne

Wysłannik Watykanu udzielił przed swoją wizytą w Moskwie wywiadu, w którym stwierdził, że jedzie do Rosji, aby wspierać pokój. Ma to być tematem rozmów tak z prezydentem Władimirem Putinem, jak i z patriarchą Cyrylem. Kardynał Parolin zaznaczył, że wizyta będzie miała miejsce w kontekście poważnych napięć międzynarodowych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W związku z wizytą watykańskiego kardynała wywiadu udzielił metropolita Hilarion. Hierarcha jest odpowiedzialny w moskiewskim patriarchacie za kontakty zagraniczne. Zaznaczył on możliwość współpracy z Watykanem na wielu polach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ambasada Rosji przy Watykanie

Jako pole owej możliwej współpracy z Watykanem prawosławny metropolita wskazał walkę z kryzysem duchowym i marginalizacją religii, które to problemy problemy trapią Zachód, oraz sprawę prześladowania chrześcijan w różnych częściach świata. Zaznaczył także, że postulowana jest współpraca, z udziałem rosyjskiego rządu w kwestii pokoju w Syrii.

 

Prawosławny duchowny podkreślił jednak, że kwestia ewentualnego zbliżenia obu kościołów pozostaje na dalszym planie, ponieważ jak twierdzi metropolita Hilarion, wizyta kard. Parolina w Moskwie będzie przede wszystkim wyrazem zbliżenia politycznego na linii Rosja-Watykan.

kresy.pl / interia.pl / radiovaticana.va

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz