Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło się dziś wyniki przetargu na dostarczenie samolotów średniej wielkości dla polskich VIPów. Powodem są błędy formalno – prawne oraz cena – tłumaczy wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

W lutym tego roku, zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem przetargowym, ministerstwo zaprosiło do złożenia ofert na 3 samoloty średniej wielkości dwóch producentów: amerykańską firmę The Boeing Company oraz niemiecką Lufthansę wraz z czeskim Glomexem. Termin na złożenie ofert upływał w środę, 8 marca.

– Oferta firmy The Boeing Company o wartości ok. 3,44 mld PLN brutto podlega odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa – ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy). Oferta firmy Glomex s.r.o. o wartości ok. 2,66 mld PLN brutto podlega odrzuceniu ze względu na błędy formalno-prawne (oferta warunkowa – ważność oferty uwarunkowana była przez wykonawcę koniecznością dokonania zmian w zapisach umowy), fakt, że nie została zabezpieczona wadium, a ponadto została złożona przez podmiot niezaproszony do składania ofert (uczestnikiem w postępowaniu było konsorcjum Glomex – Lufthansa Technik)– czytamy w komunikacie ministerstwa.

– Oferty zostały odrzucone ze względu na błędy formalno-prawne i ich wartość.– napisał na Twitterze Bartosz Kownacki. Ministerstwo przeznaczyło na zakup samolotó 1,7 miliard złotych.

Czytaj również: MON wybrało samolot dla VIP-ów

Samolot „średni” to samolot o liczbie miejsc pasażerskich nie mniejszej niż 132 (dla samolotu używanego w konfiguracji pasażerskiej) oraz nie mniejszej niż 65 (dla samolotów nowych
w konfiguracji z salonem). Zasięg samolotu „średniego” używanego zapewnia lot transatlantycki z jednym międzylądowaniem, natomiast samoloty nowe – z 30 pasażerami na pokładzie – mogą pokonać trasę Warszawa – Nowy Jork bez międzylądowania.

Czytaj również: Ministerstwo Obrony Narodowej pokazało nowy samolot dla VIP-ów

kresy.pl/ mon.gov.pl2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. malkontent
    malkontent :

    Jak się nie ma miedzi to się cicho na doopie siedzi :-((( heheheh ten chłystek w krótkich spodenkach ” znafca ” militariów heheh antek tworek myślał, że na nędzne miedziaki pół świata się zleci a tu zaporowa cena i do domu, na wrotach od stodoły hołoto posdzielska latać, a nie w walonkach po salonkach chodzić. !!!