Lwów: 3 lata więzienia za podróbki UEFA

Na karę 3 lat więzienia w zawieszeniu został skazany lwowski przedsiębiorca w związku ze złamaniem praw autorskich UEFA. Jest to pierwszy taki wyrok dotyczący produkcji nielegalnych towarów. Podrobione produkty, przede wszystkim odzież, można znaleźć głównie na bazarach.

Decyzję podjął jeden z lwowskich sądów. Mężczyzna produkował odzież ze znakami towarowymi należącymi do UEFA. Wszystkie ubrania, materiały, a także sprzęt używany do ich przygotowania zostaną zniszczone. Magazyn nielegalnych produktów został wykryty przez milicję pod koniec maja.
Już wiosną kancelarie adwokackie zajmujące się ochroną praw UEFA alarmowały, że przed Euro 2012 znacznie wzrasta liczba podrobionych towarów ze znakami firmowymi należącymi do tej organizacji. Liczba przypadków, którymi zajmowali się ukraińscy adwokaci jest dwukrotnie wyższa od tej, jaką zanotowano w czasie 2 poprzednich Mistrzostw Europy: w Austrii i Szwajcarii oraz w Portugalii. Najczęściej producenci nielegalnych towarów, po pierwszym liście z kancelarii prawniczej, niszczyli towar i zapewniali, że nie będą dalej naruszać prawa.

IAR/KRESY.PL


0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz