Lider Prawego Sektora: Powieszę ministra Awakowa jak psa [+ VIDEO]

Lider Prawego Sektora na zachodniej Ukrainie Ołeksandr Muzyczko vel Saszko Biały ogłosił pełną gotowość bojową swoich oddziałów po tym jak pojawiła się informacja, że z Kijowa wysłano dwa autobusy funkcjonariuszy, aby go aresztować.

Saszko Biały wystąpił z przemówieniem na dzisiejszym posiedzeniu Równieńskiej Rady Obwodowej, informując, że jest w posiadaniu informacji o tym, że z Kijowa wysłano do Równego oddział specjalny.

Nie pozwolę się aresztować. Mobilizacja wszystkich oddziałów Prawego Sektora jest już ogłoszona. Niech milicja zajmie się zabójcami Majdanu i rozwiąże sytuację na Krymie (…) Zniszczę wszystkich, którzy tutaj przyjadą. (…) Jak chcą wojny to ją dostaną” – mówił rozemocjonowany.

Lider Prawego Sektora na zachodniej Ukrainie dodał, że nowego ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Arsena Awakowa, który miał polecić go aresztować, „zniszczy i powiesi jak psa, za nogi na bramie MSW”. Określił go także m.in. słowami „zasraniec, kogut [użył rosyjskiego słowa „pietuch”, co w slangu kryminalnym jest słowem bardzo obraźliwym i oznacza pasywnego homoseksualistę, najniższą kastę więzienną – Kresy.pl]”.

Ołeksandr Muzyczko „Saszko Biały” jest działaczem UNA-UNSO i koordynatorem Prawego Sektora w zachodnich obwodach Ukrainy. Wcześniej, w roku 1994 brał udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej, dowodząc ochotniczym oddziałem UNA-UNSO. Był także m.in. osobistym ochroniarzem prezydenta Czeczenii gen. Dżochara Dudajewa. Za wojenne zasługi został nagrodzony najwyższym odznaczeniem Czeczeńskiej Republiki Iczkerii, orderem „Bohater Narodu”, którym własnoręcznie udekorował go Dudajew.

Kilka dni temu Muzyczko groził prokuratorowi w Równem, który nie spieszył się z aresztem człowieka oskarżanego o uduszenie kobiety:

[link=http://kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wolyn-fizyczna-rozprawa-prawego-sektora-z-prokuratorem-video]

Jeszcze wcześniej przybył na posiedzenie urzędników w Równem uzbrojony w automat Kałasznikowa:
[link=http://kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rowne-aktywista-prawego-sektora-przyszedl-z-automatem-kalasznikowa-na-posiedzenie-urzednikow]

Charivne.info/Kresy.pl0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz