Z okazji Świąt Wielkanocnych turyści z Polski będący amatorami żeglugi kajakami czy żaglówkami otrzymali z Białorusi niespodziewany prezent.

Radca Ambasady RP na Białorusi Wiesław Pokładek poinformował „BiełaPAN”, że w dniach od 14 do 16 maja spotkają się w Augustowie ministrowie sportu i turystyki obu krajów, żeby zapoznać się z postępami w realizacji projektu wspólnej rekonstrukcji i wykorzystywania Kanału Augustowskiego.W czerwcu w Augustowie spotkają się dodatkowo wicepremierzy obu stron, dając oficjalny sygnał, że kanał jest gotowy do eksploatacji. Nieoficjalnie mówi się, że obaj wicepremierzy otworzą po prostu sezon żeglugowy po odrestaurowanym na całej długości kanale. Od strony białoruskiej od dawna jest on zresztą gotowy. Ambasada Białorusi w Polsce uruchomiła też w Augustowie sezonową filię konsulatu wydającą wizy dla polskich turystów, którzy chcą Kanałem Augustowskim dostać się do Niemna.

Polacy z Grodna mają nadzieję, że dzięki zgodnemu współdziałaniu obu stron już niedługo będą do nabrzeża w ich grodzie przybijać polskie statki wycieczkowe z Augustowa.

(mak)/(„BiełaPAN”)/Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz