Izraelska studentka kradła eksponaty z Auschwitz

Studentka z Izraela miała w czasie swoich wizyt w byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz zabrać ze sobą kilka wystawionych tam eksponatów.

Rotem Bides, 27-letnia studentka  z Izraela, jest autorem projektu na Wydziale Artystycznym Beit Berl College, w którym wykorzystuje przedmioty zabrane z terenu obozu bez zgody Muzeum w Oświęcimiu.Wśród skradzionych rzeczy znajdują się szklanki, małe miseczki, metalowa śruba, garść ziemi a nawet znak ostrzegający odwiedzających, by nie kradli nic z terenu obozu. Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zapowiedziało, że planuje skierować oficjalną skargę przeciwko Bides do prokuratora generalnego. Decyzją kolegium Beit Berl College postanowiło usunąć wystawę i wezwało studentkę na rozmowę dyscyplinarną. Kolegium napisało również w oświadczeniu, że  kradzież przedmiotów z terenu byłego obozu koncentracyjnego wskazywało na brak wrażliwości studentki i brak zrozumienia, że jest to przestępstwo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Macron potwierdza odpowiedzialność Francji za wywózkę Żydów

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz