Media w Izraelu przypominają po obchodach rocznicy śmierci ukraińskiego dowódcy o zbrodniach przypisywanych jego oddziałom. Informuje również o zbrodniach dokonywanych na Żydach i Polakach przez Banderę oraz Szuchewycza.

Portal Times of Israel przypomina o zbrodniach dokonywanych na Żydach tak przez Petlurę, jak i Banderę oraz Szuchewycza. Izrelski serwis internetowy przy okazji relacji z obchodów śmierci Petlury, który zginął w Paryżu w zamachu dokonanym przez Sholoma Schwartzbarda, przypomina o pogromach dokonywanych przez jego oddziały. Sam Schwartzbard miał stracić wszystkich krewnych w tych atakach, co popchnęło go do zamachu. Izraelski portal przypomina, że zamachowiec został z tego powodu uniewiniony.Times of Israel przypomina również o zbrodniach Bandry oraz Szuchewycza, którzy jako kolaboranci, współpracujący z nazistowskimi Niemcami byli odpowiedzialni za morderstwa dokonane na tysiącach Żydów. Portal zauważa również dokonane przez nich zbrodnie na Polakach. Serwis internetowy podkreśla, że pomimo swoich zbrodni obaj dwódcy UPA są otwarcie czczeni przez ukraińskie władze po rewolucji 2014 roku.

Portal cytuje Edwarda Dolińskiego, szefa Ukraińskiego Stowarzyszenia Żydów, który napisał na swoim facebooku: „Wszyscy moi rodacy powinni wiedzieć, że Bandera i Szuchewycz uważali mnie i wszystkich ukraińskich Żydów, w tym dzieci, kobiery i starców, za wrogów Ukrainy„.

kresy.pl / timesofisrael.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • tutejszym :

      Moim zdaniem Izrael stwierdził, że wydrenował już Ukrainę. Czas na postulaty niebotycznych odszkodowań za majątki po zabitych Żydach. Oraz życie pomordowanych Żydów przez organizacje ukraińskie. Nie zdziwił bym się gdyby Ukraińcy odesłali ich żądania do Polski, były to przecież ówczesne terytoria POLSKI.

  1. zefir :

    Ależ to enigmatyczne i takie nijakie.Israelski portal tak przy okazji wspomina o ukraińskich pogromach tych złych,poślednich parchów.”Times of Israel”bez żadnych emocji stwierdza ,że Bandera i Szuchewicz jako kolabooranci Niemiec byli odpowiedzialni za morderstwa tysięcy Żydów,nawet tysięcy Polaków,chociaż jedni i drudzy byli równoprawnymi obywatelami II RP.Co z tego,że serwis internetowy stwierdza,że zbrodniczy dowódcy UPA są otwarcie czczeni przez ukraińskie władze pomimo popełnienia ludobójczych zbrodn na Polakach,w tym nacji żydowskiej?Wszystko tojednoznacznie wskazuje na międzynarodową lewacką mowę zapomnienia ukraińskich bestialskich ludobójczych morderczych zbrodni przy pomocy wideł,noży i siekier na setkach tysięcy cywilnych Polaków na Wołyniu i Kresach Wsch II RP.Przecież ta arcydemokratyczna,niemal święta Unia Europejska nie zauważyła jeszcze bestialskich ,zwyrodnialczych,bestialskich zbrodni Ukraińców spod firmowego znaku OUN-UPA na Polakach,Żydach,Rosjanach,Węgrach i dalej wspomaga tą zbrodniczą hołotę ukraińską.Trudno się jednak dziwić,jewropejski debilizm szanowany za badanie krzywizny ogóra,czy banana,to szczyt jego możliwości.Dla nas Polaków i Żydów niech będą ostrzeżeniem słowa E.Dolińskiego,że „Bandera i Szuchewicz uważali mnie i wszystkich ukraińskich Żydów (…)za wrogów Ukrainy.”.W jeszcze większym stopniu dotyczy to Polaków IIRP,zdradzonych przez jej obywateli Bsanderę i Szuchewicza.To dowód na dziś,by strzec się przed zdradziecką podłością pozorowanej zdradzieckiej przyjażni UPAdlińskiej.