Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane w trakcie 89. miesięcznicy smoleńskiej.

Kaczyński w przemówieniu podczas niedzielnych obchodów 89. miesięcznicy smoleńskiej stwierdził, że „będziemy mieli taką Polskę, że nikt nam nie narzuci woli z zewnątrz”. Jak podkreślił, „nawet jeżeli w pewnych sprawach pozostaniemy w Europie sami, to pozostaniemy i będziemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii”.W Polskim Radiu 24 wiceminister Dziedziczak powiedział, że wypowiedź szefa PiS pokazuje działanie polskiego rządu, który chce „na poważnie realizować idee twórców UE”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Nasza propozycja – w kontekście przeciwstawienia się skrajnemu federalizmowi europejskiemu, tworzeniu superpaństwa kosztem państw narodowych, zamiast unii europejskich narodów, wreszcie, po odejściu od chrześcijańskiej nauki społecznej – to jest klasyczna realizacja tego, co postulowali ojcowie Europy” – mówił wiceszef MSZ.  Jak dodał,”To, co przeciwstawia się naszej wizji UE, to jest właśnie skrzywiony obraz ojców założycieli. My w tej chwili w UE jesteśmy najbliżej ich wizji” – dodał.

Wiceszef resortu spraw zagranicznych podkreślił, że Polska nie zamierza opuszczać Unii. „Polska jest bardzo ważnym członkiem UE, jednym z największych krajów, liderem krajów Europy Środkowej i Wschodniej” – podkreślił.

Kresy.pl / PAP

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz