Generał Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, powiedział w programie „Kropka nad i” w TVN24, że w trakcie jednej z rozmów z obecnym ministrem obrony narodowej, ten miał mu wyznać, iż nie wierzy w zamach smoleński i jest to jedynie narzędzie polityczne.

Rozmowa miała mieć miejsce, gdy generał Pytel był szefem SKW. Dowódca stawił się na rozmowę w ministerstwie, podczas której Macierewicz miał sugerować, że tak naprawdę nie wierzy w to, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu. – Powiedział do mnie tak: przecież pan jest inteligentnym człowiekiem, pan sobie zdaje sprawę w sposób oczywisty, że zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne– relacjonował Pytel.

Były szef SKW poinformował również w „Kropce nad i” o rozmowie jaką odbył z posłem PiS w 2015 roku. Polityk miał oferować generałowi „nietykalność”. Według generała – W pierwszej połowie 2015 roku, w czasie oczekiwania na posiedzenie jednej z komisji sejmowych, zwrócił się do mnie poseł Prawa i Sprawiedliwości z prośbą o rozmowę w cztery oczy.Pytel twierdzi, że był zaskoczony propozycją, gdyż polityk był znany ze swoich krytycznych uwag pod adresem SKW i ówczesnego dowódcy tej służby.

Jak mówił Pytel, – Zaprowadził mnie do pomieszczenia, które zamknął i zaproponował następujący „deal”: ja i Służba przestaniemy „robić sprawę na pana Macierewicza, bo wiadomo że może mu zaszkodzić”, a w zamian zyskam nietykalność w postaci ustania ataków na moją osobę.

Pytel powiedzieł, że odmówił wejścia w taki układ ponieważ nie chciał uwikłać SKW w nielegalną działalność, gdyż celem SKW nie jest zajmowanie się politykami.

ZOBACZ TAKŻE: Powstańcy przeciwko apelowi smoleńskiemu.Wysłali pismo do MON

Pytel w październiku 2013 został pełniącym obowiązki szefa SKW, natomiast w styczniu 2014 premier Donald Tusk powołał go na stanowisko szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Posiadał wówczas stopień pułkownika. 2 kwietnia 2015 prezydent RP Bronisław Komorowski mianował go na stopień generała brygady. W listopadzie 2015 został odwołany z funkcji szefa SKW. Został odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi i Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”.

kresy.pl/ wprost.pl / wp.pl3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz