Podczas swojego wystąpienia w Nowym Jorku, białoruska noblistka Swietłana Aleksiejewicz, która niedawno otwarcia wsparła TV Biełsat, stwierdziła, że Polacy mordowali Żydów i traktowali ich „najgorzej ze wszystkich”.

„I wy wiecie, co robiła Polska z Żydami. (…) Wiem, że jeden z moich znajomych polskich dziennikarzy napisał, co Polacy robili z Żydami. Polacy najgorzej ze wszystkich traktowali Żydów. Księża wprost na kazaniach mówili – zabij Żyda”– powiedziała Swietłana Aleksiejewicz, noblista i obrończyni TV Biełsat, podczas rozmowy na nowojorskim Brooklynie.

„Nasi przyjaciele z Białorusi są oburzeni, co wygaduje noblistka Swietłana Aleksiejewicz w stosunku do Polski!”– napisał na Facebooku Piotr Hlebowicz, działacz Solidarności i Solidarności Walczącej.

„To skandal, by laureatka literackiej nagrody Nobla wyrażała takie sądy o Polsce i Polakach. Z tego krótkiego fragmentu wynika jasno, że… Polacy postępowali z Żydami gorzej niż inni, logicznie więc myśląc, dotyczy to również … Niemców”– napisał.

„Ta pani chyba nie wie, iż to właśnie Polacy mają najwięcej posadzonych drzewek w instytucie Yad Vashem w Izraelu za ratowanie Żydów. Że to właśnie w Polsce za ukrywanie Żydów groziła ze strony Niemców kara śmierci. Kolejny kamyczek kłamstwa i nienawiści do naszego polskiego ogródka, kolejny krok do zakłamania historii”– dodaje.

„Należy pani Aleksiejewicz powiedzieć wprost – pani kłamie, skąd ta nienawiść do Polaków? Zareagujmy solidarnie przeciwko ksenofobii pani Aleksiejewicz. Niech jej książki czytają tacy znajomi pisarki jak ten, na którego słowa powołała się w wywiadzie”– zakończył Piotr Hlebowicz.

Aleksiejewicz jako jedna z przedstawicielek białoruskich intelektualistów wystosowała niedawno list w obronie TV Biełsattwierdząc, że stacji grozi likwidacja. Jej zdaniem, kraje zachodnie dają się ponieść iluzji chęci Łukaszenki na zbliżenie z Zachodem, a przez to „pozostawia się nas bezbronnych”.Stwierdziła m.in., że „chcą (…) zamknąć Biełsat”.

Facebook.com / youtube.com / Kresy.pl10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. azar :

  I takie to skutki przynosi obecna polityka wschodnia PiSu jako kontynuacja działań poprzedniej władzy zdrajców z PO. Dalej PiSdzielce wspierajcie Romaszewską i jej zasrany Bielsat i białoruską opozycję, która to dała wyraz już poparciem dla KODu a nie dla was rządzących. Dalej walczcie z prezydentem Łukaszenko a poprzez to działajcie na szkodę białoruskich polaków bo dla was PiSdzielców liczy się zemsta a nie dobro polskich obywateli!!!!!

 2. alexwolf :

  Żydostwo talmudyczne powiedziało wprost, jeżeli Polska nie zapłaci odszkodowań za majątek żydowski, to będzie atakowana ze wszystkich stron i oskarżana o niebywałe zbrodnie i tak się dzieje. Ta baba to szaber gojka, która dostaje kasę od Żydów tak jak Gross i im podobni by szkalować naród polski.

  • azar :

   Żydostwo skoro domaga się odszkodowań to skierować ich do tych, przez których te majątki potracili czyli do Niemiec jako sprawcy wywołania wojny jak i do USA, GB i Rosji które to zadecydowały o losie powojennej Polski. Od obecnej Polski to żydy wara!!!! Tak jak W PiS działa lobby ukraińskie tak i działa żydowskie więc znając życie PiSdzielce już się szykują na wypłty odszkodowań bo taki rozkaz płynie z USA i Israela!!!

 3. piotrx :

  Ciekawe czy ta „noblistka” i jest tak białoruska jak GW jest polska?
  I nie jest to żadna „intelektualistka” tylko zwyczajna antypolska „propagandystka”. Po prostu dowiedziała się tego od jednego z „polskich dziennikarzy” i to jej wystarczy, pewnie tak „polskiego” jak GW ….Za co dostaje sie teraz Nobla……
  http://forward.com/culture/books/322371/svetlana-alexievichs-nobel-prize-is-tribute-to-her-fight-against-anti-semit/

 4. rawen :

  NIE INTERESUJE MNIE ILU ŻYDOW ZAMORDOWALI POLACY A FAKT,ŻE TO ZROBILI POLACY JEST NIEZAPRZECZALNY …
  Pogrom w Jedwabnem ===== https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Jedwabnem =====///
  Polacy mordowali nie tylko w Jedwabnem. Gwałcili, mordowali, wyrywali złote zęby, rozbijali o ściany główki malutkich dzieci. To nie zbrodnie nazistów, nie dzieło bolszewików, nie rajd band UPA. To Polacy rozprawiali się z żydowskimi sąsiadami na przełomie czerwca i lipca 1941 roku. Niemcy nie musieli ich nawet nadzorować. Ani specjalnie zachęcać. ===== http://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/01/polacy-mordowali-nie-tylko-w-jedwabnem-trzy-pogromy-ktorych-powinnismy-sie-wstydzic/ =====///