Najnowsze informacje potwierdzają, że w Barcelonie doszło do zaplanowanej akcji terrorystów. Są informacje o zabitych przez napastników.

Według świadków furgonetka która wjechała na deptak uczęszczanej przez turystów ulicy La Rambla była prowadzona w taki sposób by staranować jak najwięcej ludzi. Kierowca miał jechać zygzakiem by przejechać jak największą liczbę przechodniów. Agencja Reuters twierdzi, że w ataku terrorystycznym zginęło 13 osób. Brytyjski „Daily Mail” informuje aż o 13 zabitych i kilkudziesięciu osobach rannych. Portal tej gazety twierdzi także, że terrorysta opuścił pojazd w pobliżu restauracji z koszernymi daniami.Hiszpańska gazeta „El Periodico” potwierdza, podawane przez nas wcześniej informacje o dwóch uzbrojonych terrorystach jacy pojawili się na miejscu zdarzenia. Nie wiadomo dokładnie czy byli oni pasażerami pojazdu, który taranował ludzi, bowiem media potwierdzają wcześniejszą informację, że jego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. „El Periodico” twierdzi natomiast, że terroryści wzięli zakładników w jednym z barów. Wcześniej miało dojść do strzelaniny pod centrum handlowym Cort Ingles na Placa Catalunya.

 

dailymail.co.uk/bbc.com/reuters.com/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz