Solista odśpiewał pieśń rozpoczynając od słów „Deutschland, Deutschland uber alles”.

Tenisowy Puchar Federacji ma miejsce na Hawajach. Wczoraj miał zostać rozegrany mecz pomiędzy reprezentującą Stany Zjednoczone Alison Riske i grającą dla Niemiec Andreą Petkovic. Tradycyjnie przed spotkaniem odegrano hymny państwowe. Hymn USA został odegrany prawidłowo, jednak w przypadku Niemiec zamiast obowiązującej obecnie wersji, odśpiewano wersję sprzed II wojny światowej. Zaczynała się ona od słów „Niemcy, Niemcy ponad wszystko”. Śpiewanie tego fragmentu „Pieśni Niemców” nie jest wprawdzie zakazane, ale od 1991 roku hymnem RFN formalnie jest tylko trzecia zwrotka utworu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Zagrali hymn z „Borata”: władze Kazachstanu oburzone

Grająca dla Niemiec tenisistka stwierdziła: Nigdy w całym moim życiu nie czułam się bardziej zlekceważona. To niewyobrażalny wręcz przykład ignorancji. Jest mi po prostu przykro.Dodała również, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w Stanach Zjednoczonych w XXI wieku.

Amerykański Związek Tenisowy przeprosił w oświadczeniu zawodników oraz cały sztab niemieckiej reprezentacji. Dodali, że cała sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy.

kresy.pl / onet.pl / reuters.com3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz