Władze edukacyjne New Jersey rozpowszechniają konspekt, który oskarża Polaków o współudział w holokauście.

Departament Edukacji stanu New Jersey umieścił na swojej stronie internetowej konspekt do lekcji historii, który rozpowszechnia fałszywe informacje na temat Polski, szkalujące nasz kraj. W dokumencie czytamy m.in., jakoby „Żydzi zawsze byli wykluczani z polskiego społeczeństwa”, „w latach 30. antysemityzm władz nasilił się szczególnie w Niemczech, Polsce i Rumunii”. Dowiadujemy się również ze zdumieniem, że „rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów na terytorium Polski”.

Czytając konspekt, możemy poznać także historię kilku węgierskich Żydów, którzy ocaleni z holokaustu próbowali wrócić do ojczyzny z terytorium Polski. Zgodnie z ich relacją podczas tułaczki nie mogli liczyć na „bardzo niegościnnych” Polaków, za to bardzo pomocni mieli się okazać Niemcy i Rosjanie.

Konspekt, o którym mowa, został przygotowany przez ucznia liceum w Millburn, ale edytowała go i zatwierdziła New Jersey Commission on Holocaust Education. Umieszczono go następnie na stronie stanowego Departamentu Edukacji, w ten sposób rozpowszechniając nieprawdzie informacje o historii Polski i jej roli w czasie II wojny światowej.

Jak donosi portal Polish Daily News, sprawą zajął się już Frank Milewski, prezes jednego z oddziałów Kongresu Polonii Amerykańskiej. „Zawarte tam błędy i nieścisłości z łatwością wprowadzić mogą uczniów w błędne przekonanie oraz sprawić, że niesłusznie nabiorą oni uprzedzeń do Polski oraz społeczności polsko-amerykańskiej” – pisze Milewski do Davida C. Hespe, który pełni obowiązki komisarza edukacji w New Jersey. Następnie wylicza fałszywe tezy zawarte w konspekcie.

„Nasz Dziennik”2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaroslaus :

    To wszystko jest wina żydostwa. Oni są jak rak. Wystarcz, że w jakiejś instytucji jest ich kilku a zaraz robi się ich chmara. Są jak trucizna. Możecie wierzyć w każdy bullszit jaki wam wciskaną, ale wystarczy spojrzeć choćby na liczby studentów przyjmowanych na Harvard i inne uniwersytety Ligi Bluszczowej. Są to wielkości dramatyczne. Plugawe żydostwo jest bezprecedensowo nadreprezentowane. Ponadto infekują oni zawsze katedry historii, prawa i politologii – czyli te dziedziny, które mogą wykorzystać do kłamstwa i manipulacji. To samo jest z sądownictwem – nawet w sądzie najwyższym USA upchali swojego parcha, a stanowią oni przecież jedynie 1,5% populacji. Później są media, banki i ogólnie handel. Ale jest nadzieja. Kiedy świat, ale musi być to już cała Zachodnia Cywilizacja – obudzi się i zacznie rozwiązywać problem żydowski, rozpierzchną się jak szczury. Ale wtedy już nikt im nie pomoże, nikt nie będzie już takim „frajerem”, jak mówi zdRadek. Tu są dane o uniwersytetach dla znających angielski. http://davidduke.com/jewish-racist-discrimination-against-better-qualified-students-at-harvard/