„To wszystko dąży do wojny domowej. Mamy olbrzymią ilość przybyszów obcych kulturowo, którzy chcą nam podrzynać gardła. Oni gardzą Europejczykami i chcą nas wykończyć” – mówi w programie „Bez Filtra” Kresów.pl Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15 i przewodniczący Eurorealistycznego Zespołu Parlamentarnego.

Poseł Rzymkowski zapowiada, że kierowany przez niego Eurorealistyczny Zespół Parlamentarny ma zajmować się oceną relacji Polski i UE, w tym wpływu prawa unijnego na funkcjonowanie państwa i gospodarki, a także na swobody obywatelskie:„Chcielibyśmy rok w rok przygotowywać tzw. niebieską księgę, w której przedstawialibyśmy wszystkie naleciałości – ustrojowe i gospodarcze, wynikłe z polskiej akcesji do Unii Europejskiej”.

Zwraca uwagę, że dokonanie bilansu 12 lat członkowstwa Polski w Unii jest trudne, szczególnie w kwestii utraconych szans:

„To jest niepoliczalne. Gdybyśmy nie otworzyli naszych rynków, nie wprowadzili w Polsce regulacji krajów wysoko rozwiniętych, to Polacy sami wypełniliby niezagospodarowane sektory polskiej gospodarki. Ta korzyść gospodarcza wpłynęłaby bezpośrednio na Polaków”.

„Pamiętajmy, że olbrzymia ilość towarów i usług, które mamy w tej chwili na polskim rynku, nie zostały wytworzone przez Polaków; właścicielami są międzynarodowe czy narodowe koncerny, ale nie polskie. My, kupując te usługi i towary, wzbogacamy tak naprawdę przedsiębiorców zza Odry czy też zza Nysy Łużyckiej”– powiedział Rzymkowski. Jego zdaniem przyjęcie regulacji krajów wysoko rozwiniętych spowodowało ograniczenie rozwoju polskich przedsiębiorstw. „Proszę mi pokazać jakieś polskie koncerny, które zainstalowały się w Niemczech, we Francji czy Wielkiej Brytanii. Nie ma takich”– zaznacza.

„Unia Europejska nie jest konkurencyjna dla światowych rynków”– twierdzi poseł Kukiz’15. Jego zdaniem jest to spowodowane nadmiarem biurokracji: „Można podawać przykłady tych ogórków, bananów, wódki robionej z odchodów – to są absurdy”. Dodaje, że kierownictwo UE jest obecnie całkowicie niedemokratyczne: „Oni nie pochodzą z wyboru obywateli UE, są desygnowani przez rządy poszczególnych krajów, nie ponoszą praktycznie żadnej odpowiedzialności, a oni decydują o tym jakie banany mamy kupić, jaką wódkę mamy pić lub z jakiego sedesu mamy korzystać”. Zaznacza, że w tej strukturze sekowane są osoby o poglądach konserwatywnych.

„Na czele Parlamentu Europejskiego stoi pan, Niemiec, który wymachuje Polakom palcem i który nawet nie ma matury”– mówi parlamentarzysta. „I to jest elita intelektualna Europy” –dodaje. Uważa, że zmniejszenie poziomu integracji europejskiej może pomóc przywrócić siłę gospodarczą państw Europy. Z kolei teraz, z racji konstrukcji Traktatu Lizbońskiego, to Niemcy faktycznie decydują o tym, jak wygląda Europa. Dodaje, że Berlin jest odpowiedzialny za masowy napływ migrantów do UE:

„Zobaczymy jak to się skończy, czy tragedią dla Europy Zachodniej… To zależy też od tego, jak się zachowa Polska, czy będzie uczestniczyć w tej wojnie – bo to wszystko dąży po prostu do wojny domowej. Mamy olbrzymią ilość przybyszów obcych kulturowo, którzy chcą nam podrzynać gardła. (…) Przybysze z krajów islamu gardzą Europejczykami. (…) Oni chcą nas wykończyć”.

Rzymkowski uważa, że polityka migracyjna rządu niemieckiego to efekt lekkomyślności:

„Niemiecka gospodarka potrzebuje taniej siły roboczej. Kanclerz Merkel stwierdziła, że fajnie by było, jakby 100 tys. niewykwalifikowanych przybyszów z krajów islamu zasiliło niemiecki rynek pracy. (…) Natomiast efekt był zupełnie nieplanowany – Europę najechało 3 mln uchodźców, a nie 100 tys. A Niemcy jak to Niemcy – dobrodziejstwami nie chcą się dzielić z innymi narodami Europy, natomiast problemami jak najbardziej.”

Zdaniem posła, Polska nie powinna brać udziału w przyjmowaniu migrantów i dodał, że kryzys migracyjny to efekt destabilizacji sytuacji w krajach Bliskiego Wschodu w efekcie interwencji USA i ich sojuszników i to one powinny wziąć za to odpowiedzialność.

Więcej, m.in. na temat roli i polityki Turcji oraz jej „apetytach”, kupowaniu tureckich paszportów przez migrantów za 200 dolarów, „zaczadzenieu” elit europejskich Gramscim i Marksem, wysyłaniu przez ISIS kolejnych terrorystów do Europy, upadku chrześcijańskiej demokracji w Europie, zagrożeniach w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, planach obecności wojsk NATO na wschodniej flance Sojuszu i „papierowych gwarancjach” sojuszników – na nagraniu poniżej:

KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7 :

    Panie pośle każdy normalny Polak(nie lewak) to wszystko wie! Żadne odkrycie,problem sie zaczyna jak trzeba przejść do czynów.Granice niezabezpieczone(Błaszczak bredzi) ,na pona 500km granicy z upainą mamy 100 strażników czyli 1 na 5 km(co on ma upilnować,chyba siebie),granica Zachodnia nie istnieje,kto chce to wchodzi(można wejść z Niemiec ,narobić klopotów i spokojnie wrócić !!!).jest dużo gadania ,bez żadnych efektów,a PiS w sprawie imigrantów nie wierzę.Pilnujcie spraw Polonii i domagajcie się likwidacji biełsatu i wywalenia Romaszewskiej,i niech to robi cały klub a nie tylko RN