Lisicki dla Kresów.pl: Polskie MSZ jest oderwane od rzeczywistości [+VIDEO]

„Nieważne, czy jesteśmy przedmiotem w rękach Brukseli, czy w rękach Waszyngtonu. Gra idzie o suwerenność” – mówi w programie „Bez Filtra” portalu Kresy.pl redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, Paweł Lisicki. „Gdyby na Węgrzech doszło do takich napięć w stosunkach z UE czy USA jak w Polsce, to zakładam, że Orban wybrałby się do Moskwy, zrobił wspólną konferencję z Putinem i ogłosił zamiar przedsięwzięcia jakiejś wielkiej inwestycji”.

Paweł Lisicki zauważa, że polski rząd znajduje się obecnie w bardzo niekorzystnej sytuacji. Zmiany przeprowadzane przez niego spotykają się z silnym oporem UE, a w szczególności Niemiec, gdzie to, czego głośno nie mówią politycy – wyraża głównie prasa. Ponadto, wywołuje to silny opór w USA, gdzie prasa, a także ważni politycy – w tym m.in. wpływowy amerykański senator John McCain – z podobnych pozycji krytykują Polskę. Z kolei Rosja, w dużym stopniu przez kwestię katastrofy Smoleńskiej, postrzegana jest przez rząd jako największe zagrożenie, zaś Polsce grozi rosyjska ekspansja.„Rząd znajduje się w tej chwili w opozycji do trzech głównych ośrodków władzy na świecie: Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Rosji. Nie wiem, jak dalsze utrzymywanie takiej sytuacji miałoby wyglądać”– mówi dziennikarz.

Lisicki zwraca uwagę na politykę prowadzoną w takim kontekście przez Węgry:

„Gdyby tam doszło do takich napięć w stosunkach z UE czy USA, to zakładam, że Orban wybrałby się do Moskwy, zrobił wspólną konferencję z Putinem i ogłosił zamiar przedsięwzięcia jakiejś wielkiej inwestycji”.

„Pozycja danego państwa zależy nie tylko od tego, że posłusznie wykonuje ono to, co robią inni albo wchodzi z nimi w spór, ale że ma ileś możliwości rozgrywania tej polityki”– podkreśla naczelny „Do Rzeczy”. Zauważa również, że w przypadku polskiej dyplomacji mamy do czynienia z pewnym „zaklinaniem rzeczywistości”:

„Nie trzeba być specjalnie bystrym obserwatorem, żeby zauważyć, że naciski ze strony amerykańskiej następują”.

Argumentuje, że informacje o tym, że ambasador Stanów Zjednoczonych spotykał się z Jarosławem Kaczyńskim i wywierał na niego naciski ws. Trybunału Konstytucyjnego są bardzo prawdopodobne. Przypomina również sprawę niekorzystnych dla Polski artykułów prasowych:

„W odpowiedzi na to wszystko słyszę tylko, że to nieprawda: że tych głosów albo nie ma, albo są źle rozumiane, albo że wynikają z niewiedzy. (…) W takiej sytuacji, gdy po jednej stronie, amerykańskiej, widzę kolejne ruchy, a po drugiej stronie minister Waszczykowski i inni politycy mówią, że nic się nie dzieje, to mam wrażenie jakiejś kompletnej dziwności”.Dodaje, że to wszystko jego zdaniem „świadczy niedobrze o polskiej dyplomacji”.

„Podstawą prowadzenia jakiejkolwiek polityki musi być rozumienie rzeczywistości, a nie jej dostosowywanie do własnych potrzeb. (…) Polityk musi reagować na to co jest, a nie na to, co mu się wydaje, że byłoby lepiej, gdyby było”– podkreśla Paweł Lisicki.

Zaznacza również, że po stronie prawicowej długo panowało niezrozumienie, ze Ameryka się zmieniła. „Ameryka prezydenta Obamy to nie jest Ameryka prezydenta Reagana”– powiedział. Nie jest przekonany, czy ścisły związek z takimi Stanami Zjednoczonymi jest czymś, czego Polska naprawdę pragnie. Jego zdaniem, nie ma nad tym w zasadzie żadnego namysłu. „Z naszego punktu widzenia to, czy postępową ideologię narzuca nam Bruksela czy Waszyngton nie ma większego znaczenia. Ważne, jaka to jest ideologia”– stwierdza dziennikarz. „Gra idzie o suwerenność”– podkreśla. „Czy jesteśmy przedmiotem w ręku Unii czy Ameryki nie ma znaczenia. Ważne, żeby być podmiotem”– dodaje.

Lisicki podkreśla również znaczenie kwestii smoleńskiej, tego jak rzutuje ona na politykę zagraniczną. Jego zdaniem głoszenie przez część polityków tezy, że w Smoleńsku doszło do zamachu przeprowadzonego przez Putina, utrudnia nawiązanie normalnych relacji z Rosją. „Jeśli tak się uważa, to możliwość prowadzenia jakiejkolwiek innej polityki niż obrona przed jej ekspansjonizmem jest niemożliwa. To prowadzi też do kompletnie nierealistycznego patrzenia na sytuację na naszej wschodniej flance”– zaznacza. Dodaje, że działania Rosji na wschodzie Ukrainy nie mają cech ekspansji, lecz względnie obrony swoich wpływów. Jego zdaniem mówienie w tym kontekście o rosyjskiej ekspansji na Europę Środkową i Wschodnią jest kompletnie nielogiczne. „To psychologiczne przekonanie, że w Smoleńsku doszło do zamachu, (…) oznacza, że de facto mamy całkowicie sparaliżowaną możliwość i oceny rzeczywistości po naszej wschodniej stronie, i prowadzenia polityki, która byłaby czymś innym, niż tylko reakcją obronną”.

Lisicki krytycznie patrzy również na tezy, według których to Putin wywołał kryzys migracyjny, by rozbić jedność Europy. „Gdyby Putin miał tak wielkie możliwości, to dlaczego nie zajął wcześniej Ukrainy?”– pyta dodając, że może to świadczyć o tym, że Rosja wcale nie jest tak wszechmocna, jak może się wydawać. „Te wszystkie opowieści, że za tym wszystkim stoją pomagierzy Putina są jakimś fantazmatem. Tylko, że politycy nie powinni takim fantazmatom ulegać”– stwierdził Lisicki.

Więcej w nagraniu poniżej:

KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

30 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • fiesta :

   Lisicki to zajebisty FALSZERZ polskiej historii, ktory na klamstwach i polprawdach buduje swoje „zbawcze teorie” dla Polski.
   Po pierwsze, POLSKA RZADZI ZYDOSTWO, ktore wykonuje polecenia swoich zydowskich pobratymcow z IZRAELA, USA i BRUKSELI – oprocz tego w Polsce dziala LOBBY ZYDOWSKIE (B’nai B’rith, AIPAC, Mosad, gminy zydowskie i rabini).
   Po drugie, z racji prawdziwosci „po pierwsze”, MSZ w Polsce nie jest polskie i nigdy nie bylo polskie od czasu zakonczenia II wojny swiatowej w 1945r – vide rowniez REFERAT BERMANA z 1945r wygloszony na forum zebrania zydowskiej organizacji POALE-SYJON, ktory potwierdza te rzeczy. Tym samym nie byla i nie jest realizowana POLSKA POLITYKA NARODOWA.
   Po trzecie, w jakim celu propagowane sa bzdety Lisickiego na forum KRESY.PL ?

 1. tagore
  tagore :

  Pan Lisicki pomija w swoich dywagacjach możliwość ,że w Smoleńsku rzeczywiście mogło dojść do zamachu. Pan Mc Cain jest lobbystą producenta zestawu opl patriot .Jak na razie polscy politycy nie ulegają presji i ich komentarze to klasyczne dyplomatyczne ściemy. Rosja prowadzi wobec Polski niezmienną od jakichś 250 lat politykę wspieraną finansowo przez naszych konkurentów z zachodu i nie zmieni jej dobrowolnie. W zasadzie tylko utrata części terenów nad Amurem mogła by zachęcić Moskwę do zmiany stosunku do Polski.

  tagore

  • zan :

   Bredzisz tagore. 1) Sytuacja geopolityczna jest zupełnie inna niż 250 lat temu (więc Rosja w sposób oczywisty nie może prowadzić tej samej polityki), 2) zamach w Smoleńsku nie jest sensownie uzasadniony, 3) Zachód nie jest naszym konkurentem, ale okupantem.4) Utrata terenów nad Amurem nie jest potrzebna. Rosja od XIX wieku poniosła już olbrzymie straty (Kazachstan, Bałtyk, Ukraina, Białoruś, południowy Kaukaz) i ma wasali Waszyngtonu 500km od stolicy. Potencjał Rosji jest ułamkiem potencjału jej potencjalnych przeciwników z osobna (Chin, UE/USA).

   • fiesta :

    re: Zan…. AD1. Polityka Rosji, Niemiec i Zydostwa wobec Polski nie ulegla zmiaznie w ciagu ostatnich kulkunastu stuleci i wynika to z ROZNIC CYWILIZACYJNYCH. Wszystkie 3 „cywilizacje” (turanska, bizantyjska i zydowska) sa wrogie cywilizacji lacinskiej (Polska) i te sprawy wyjasnia prof.F.Koneczny (polski filozof i historyk).
    AD2. Ponizej zamiescilem informacje w 14-tu punktach dotyczace ZBRODNI POLITYCZNEJ w Smolensku.
    AD3. Wyraziles sie nieprecyzyjne. Okupantami Polski sa: MIEDZYNARODOWE ZYDOSTWO i Niemcy.
    AD4. Rosja prowadzila PODBOJ ZIEM WSCHODNICH Euro-Azji z koncem XVII wieku z pomoca Anglii, Prus i Danii – vide okres panowania cara Rosji Piotra I, ktory rowniez w kolaboracji z Prusami narzucil Polsce Augusta II Sasa na tron Polski, oczywisie z blogoslawienstwem Watykanu.
    Rosja wyciagnela rowniez pazury po Kresy wschodnie, podobnie jak Prusy i Austria po reszte ziem Polski – vide ROZBIORY POLSKI i mapa przedrozbiorowa z 1772r ( http://starenowemapy.pl/2014/03/03/mapa-polski-za-panowania-stanislawa-augusta-w-roku-1772/ ).
    Krym przed wiekami stanowil autonomiczne siedlisko Kozakow, Tatarow, Rusinow etc i nigdy nie nalezal do Rosji. Dopiero pod koniec XVIII wieku lape po Krym wyciagnela caryca Katarzyna II w wyniku wygranej wojny z Turcja, ktora miala tam swoje wplywy i tak Krym przeszedl w lapy Rosji ponad 200 lat temu.
    W XIX wieku car Rosji podbijal ludy zamieszkale na Kaukazie, na sile wcielil ich do Rosji i rusyfikowal, a opornych mordowal.
    Rosja zabrala Polsce Krolewiec (przemianowany na Kaliningrad), a Litwinom zabrala Ksiestwo Litewskie – obszar ziemi az po Smolensk; wszystko jest pokazane na mapie przedrozbiorowej z 1772r. Twoja propaganda „Zan”, ze Rosja „poniosla straty” bo utracila to i tamto jest wyssana z palca i pelna klamstw, poniewaz wspomniane przez ciebie obszary zostaly sila podbite przez Rosje i okupowane przez Rosje, a oporni wymordowani.
    Identyczna polityke podbojow prowadzilo KRZYZACTWO i NIEMCY na ziemiach polskich oraz wsrod Slowian zachodnich na przestrzeni kilkunastu wiekow i germanska zaraza ciagle prowadzi polityke DRANG NACH OSTEN poprzez podboj ekonomiczny Polski, a jak zachodzila potrzeba to Niemcy i Rosja dzialaly wspolnie przeciw Polsce.

  • zan :

   Oczywiście Rosja krojona od wschodu przez Chiny stanie się wasalem Zachodu a nie partnerem Polski. Polska będzie w środku wielkiego antyeuropejskiego imperium. Teraz jest na jego obrzeżach. Jako niezalezny byt Polska geopolitycznie nie funkcjonuje, nie ma takiego kraju. Stosunki polsko-rosyjskie wynikają tylko ze stosunków amerykańsko-rosyjskich.

   • cyna :

    Zan ty ruski pachołku, politka rosji się zmieni jak rosjanie zrezygnują ze swoich imperialnych ambicji a jak bys wiedział cokolwiek o strategii to byś wiedział ze Orban może sobie pozwolić na sojusze z putinem bo z rosją nie graniczy a sojusze podpisuje się nad głowami sąsiadów z sasiadami zawiera się pakty o nieagresji. To z Chinami powinniśmy wchodzić w sojusze a z niemcami i ruskami zawierać pakty o nieagresji, które gdybyś znał historię to bys wiedział ile sa warte. Wchodzenie z rosją w sojusze to godzenie się na podmiotową politykę wobec kremla.

    • upadlina
     upadlina :

     szczyna, ty usmańsko-banderowski pachołku, a względem usmanów pajacu to jaką polityke prowadzimy, co?…..Kim dla nich jesteśmy zgnilcu??……..Pomimo tego, że cały ten zgniły zdradziecki i zdegenerowany zachód na czele z bandytami usmańskimi wyniszcza nas i rozkrada przez tyle lat, to ty zdradziecka gnido wciąż optujesz za „sojuszem” z tym zbrodniczym syfem!!……….”Sojusz” ze zdegenerowanym zachodem to dalsze wyniszczanie Polski i branie udziału w ich zbrodniach na całym świecie w roli wiernopoddańczego klakiera!!!!…………Jakoś ćwoku nie możesz tego dojrzeć?…..Wszędzie widzisz imperializm Rosji, więc podaj przykłady tego imperializmu (Rosji, nie żydowskiego ZSRR)!!……..A najlepiej wyliczmy przejawy imperializmu Rosji i usmańców!!….Ty wylicz te rosyjskie, a ja te usmańskie!!………..Zaczynasz, czy już zrozumiałeś, że przegrasz tę wyliczankę, banderowski szmaciarzu??!!………Jesteś zakłamanym cynicznym (dobry nick sobie wybrałeś łajzo) łachudrą, która krytykuje człowieka przechodzącego na czerwonym świetle, a udaje, że nie widzi seryjnego mordercy!!….TFU!!!!!

  • fiesta :

   re: tagore…. Ja doszedlem do wniosku, ze w Smolensku doszlo do ZBRODNI POLITYCZNEJ i swiadcza o tym nastepujace informacje:
   1. Rosja nie zwrocila Polsce do tej pory tzw. „czarnych skrzynek” oraz nie zwrocila wraku samolotu tylko pociela wrak na kawalki i to jest GLOWNE PODEJRZENIE O ZACIERANIE SLADOW KATASTROFY.
   2. Osoby, ktore naprowadzaly samolot na pas do ladowania podawaly sprzeczne informacje i kilkakrotnie zmienialy zeznania – to jest dowod manipulacji zwiazanych z przebiegiem wydarzen.
   3. Kolejna sprawa to opinie kilkunastu niezaleznych osob badajacych sprawe wypadku w Smolensku, w tym opinia Macierewicza, ktore sugeruja, ze to nie byla katastrofa, ale zamach, czego tez nie mozna wykluczyc.
   4. Pierwszy film z katastrofy nakrecony telefonem komorkowym

   https://www.youtube.com/watch?v=PxIFh3NkEvM

   5. Ten sam film ze stabilizacja obrazu

   https://www.youtube.com/watch?v=KGeHD0SQrYE

   6. Rosjanin, ktory filmowal katastrofe telefonem komorkowym zostal zamordowany

   https://www.youtube.com/watch?v=hk3Dsr-lmUY

   7. Urzadzenia pokazywaly pas do ladowania w innym miejscu

   https://www.youtube.com/watch?v=UJXlACTfsaI

   8. Opinie lokalnych swiadkow katastrofy samolotu

   https://www.youtube.com/watch?v=8OytAQFCkFs

   9. Kolejny swiadek katastrofy

   https://www.youtube.com/watch?v=ZUo1qgly3BQ

   10. Swiadek Katastrofy porucznik A.Wosztyl (pilot Jak 40)

   https://www.youtube.com/watch?v=Z7J4uhTr9_k

   11. Kolejne zeznania por. A.Wosztyla

   https://www.youtube.com/watch?v=1qopq3WfP3I

   12. Tajemnicza smierc chorazego Musia (technik pokladowy Jaka 40), ktory slyszal rozmowy kontrolerow ROSYJSKIEJ SZOPY KONTROLNEJ z pilotami polskiego samolotu TU154M

   https://www.youtube.com/watch?v=xf37I19ReOA

   13. Wladze w Warszawie szantazuja polskich swiadków katastrofy w Smolensku

   https://www.youtube.com/watch?v=m1Dn2t4E2AE

   14. Ewa Blasik o zastraszaniu przez spec sluzby III RP

   https://www.youtube.com/watch?v=M590vn_BH6E

   15. WNIOSKI:

   A. Rosja mataczyla i utrudniala sledztwo i jest odpowiedzialna za tajemnicze zgony kilku osob zwiazanych z katastrofa smolenska.

   B. Samolot TU154M nie zostal naprowadzony przez rosyjskich kontrolerow na pas do ladowania tylko w las – miejsce katastrofy oddalone od lotniska o okolo 300 m.

   C. Rzad PO mataczyl i utrudnial sledztwo oraz szantazowal swiadkow i niewygodne osoby.

   D. W zwiazku z punktem 1,2 i 3 nie jest wykluczony mord polityczny.

   16. ZRODLO ( http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35 &t=460 &start=280 ).

 2. wilno :

  Właśnie gdzie ta ekspansja Rosji, Rosja tylko traci, izolowany krym i nie przyznany nawet przez rosję donbas nie niosą żadnej korzyści dla rosji, tylko jedne straty. Rosja prowadzi wojną defensywną, ekspansję tu prowadzą AngloSasi. Ichny cel rozbicie i skłucenie słowianskich narodów, bo widzą w nich zagrożenie, gdyż razem mogliby przejąć władzę nad światem.

  • tagore
   tagore :

   Słowiańskie narody skłócone są od czasu Perejasławia ,a głównym animatorem była Moskwa.
   Wynik starcia na Ukrainie jest na plus dla Rosji. Szansa ,że Ukraińcy zreformują kraj coraz bardziej się oddala i za rok możemy zobaczyć trzy ośrodki władzy na tym terenie.

   tagore

  • fiesta :

   re: Wilno…. Donbas to zaglebie przemyslowe, a Krym to kurort i rosyjska baza morska o znaczeniu strategicznym dla Rosji, podobnie jak zabrany Polsce Krolewiec przez Rosje, wiec nie pisz, ze Rosja ma straty, poniewaz nabytki Rosji wciaz pozostaja pod wplywami Rosji.
   Faktem jest, ze ZYDO-ANGLOSASKA MAFIA MIEDZYNARODOWA prowadzi ekspansje, bo to jest podyktowane zaprowadzaniem przez nich JWO (Jew World Order – zydowskiego porzadku swiata).
   Ale nie nalezy zapominac o tym, ze Niemcy i Rosja prowadzily bandycka polityke wobec panstw Europy srodkowo-wschodniej, zeby nie ulegac slodkiej propagandzie i sentymentom, ale kierowac sie historia i rzeczywistoscia.
   Niemcy i Rosja to wrogie Polsce „cywilizacje”, ktore byly przyczyna wielu konfliktow i napasci na Polske.
   Od 1945r do dzis Polska jest rzadzona przez ZYDOSTWO i ZDRAJCOW.
   Polska ma szanse wzmocnic sie gospodarczo i militarnie poprzez zbudowanie koalicji z panstwami slowianskimi na linii od Baltyku do Adriatyku i Morza Czarnego, ale najpierw trzeba odsunac zydostwo i zdrajcow od wladzy i wplywow w Polsce, ktore sa ZARAZA WEWNATRZ POLSKI.

 3. polski_pan :

  Wszystko pięknie , miło by było mieć pole manewru tylko że to nie jest takie proste. Inwestycje to my ostatnio robimy żeby od Rosji się zdywersyfikować, Rosja inwestycje robi żeby nas zbajpasować… Yamał 2 odmówiliśmy Rosji już nie raz aby bronić Ukrainy…. Korzyści z odwrócenia się w stronę Rosji sa żadne ,Zachód o tym wie… Zreszta Rosja nie zrobiła ostatnio nic co mogłoby sugerować że sobie takiego ruchu ze strony Polski życzy i ma coś nam do zaoferowania. Nie śledzę wszystkich wypowiedzi pisiorów ale wydawało mi się że w sprawie Smoleńska nie stracili nadziei , że na zapalnikach znajda odciski palców Tuska. Rosja jest winna niechlujnego śledztwa i zwrotu wraku, nie możemy zwłaszcza na to ostatnie przymknać zupełnie oczu…

 4. mix :

  Po pierwsze – Smoleńsk zablokował nam kierunek wschodni w sposób doskonały więc realnie nie ma możliwości aby stosować manewry Orbana.
  Po drugie – dla Moskwy partnerem na zachodzie będą zawsze Niemcy, a nie Polska. Co to dla nas oznacza w praktyce doskonale wiemy z historii.
  Więc generalnie to możliwości naszej polityki zagranicznej są cholernie mocno ograniczone, przynajmniej do czasu aż wschód albo zachód się kompletnie nie rozkraczy. A najlepiej żeby się jednocześnie rozkraczyły oba. Obiektywnie rzecz biorąc wychodziłby z tego… sojusz z Turcją i naprawienie pomyłki Sobieskiego 😉

  • fiesta :

   re: mix…. Co ty za bajki opowiadasz ? Niemcy i Rosja prowadza wspolna ANTY-POLSKA POLITYKE od 2000r, kiedy zydobolszewik Putin zostal prezydentem Rosji z polecenia rosyjskiego zyda i miliardera R.Abramowicza.
   A ogolnie to Niemcy i Rosja prowadzily wspolnie anty-polska polityke od czasu rzadow cara Iwana IV (druga polowa XVI wieku) z malymi przerwami do poczatkow XX wieku, a od 1922r (po podpisaniu traktatu w Rapallo) Niemcy z ZSRR, az do chwili napasci Niemiec na ZSRR w 1941r.
   Niemcy i Rosja to odwieczni wrogowie Polski i podle swinie, ktore prowadzily wspolne dzialania w celu oslabienia i podboju Polski i pomagala im w tym ZYDOWSKA ZARAZA.
   Nie ma czegos takiego jak „polska polityka zagraniczna”, poniewaz Polska nie rzadza Polacy i Polska nie posiada potencjalu gospodarczo-ekonomiczno-finasowego, poniewaz ponad 80% polskiego majatku narodowego jest w rekach kapitalu niemieckiego i zydowskiego, ktory czerpie z tego najwieksze korzysci oraz czesc znajduje sie w lapach bylej nomenklatury komunistycznej i komunistycznych spec sluzb, a Polacy stanowia tania sile robocza – to jest wynik 27 lat (1988-2015) anty-polskiej polityki ekip rzadzacych i tych zdrajcow i zlodziei nikt nie rozliczyl.
   Z kolei Sobieski byl naiwny i dal sie wciagnac w plan uknuty przez Habsburgow (dynastia niemiecka) i pro-niemiecki Watykan, angazujac sie w wojne z Turcja, zamiast wziac sie za wyczyszczenie Pomorza z KRZYZACTWA, tak jak wczesniej planowal.

 5. bor :

  To, ze w Smoleńsku była zamach nie ulega żadnej wątpliwości. Osobiście przypuszczam, że ten zamach to efekt współpracy rosyjsko-niemieckiej. Niemcy póki co odniosły z tego zamachu największe korzyści, w ciągu 8 lat rządów PO praktycznie nas skolonizowali. Ale przecież w kontaktach z Rosją nie trzeba kartą smoleńska grać, tym bardziej, ze Kaczyński był i zdrajca i idiotą. Zdrajcą bo podpisał traktat unijny a idiotą, bo dał się wciągnąć w pułapkę i zbić. Rosja oczywiście musi za to zapłacić, ale tu trzeba być cierpliwym i czekać na odpowiedni moment. Przypuszczam, że gdy w Moskwie planowano pozbyć się Kaczyńskich, doskonale wiedziano, ze spełni to tą samą funkcję jak mord na Sikorskim i sprawa Katynia. Paraliż stosunków Polsko Rosyjskich, który Moskwie jest jak najbardziej na rękę.
  Wyjście z tej sytuacji jest tylko jedno budować 300 tys świetnie uzbrojoną armię, rozwijać samodzielny program rakietowy i starać się o broń jądrową, na podobnej zasadzie jak Izrael.

  • upadlina
   upadlina :

   Polska nigdy nie osiągnie takiej pozycji w świecie jak Israhell !! Możesz spróbować dowiedzieć się dlaczego, jeżeli masz wystarczająco otwarty umysł !!………………….No, oczywiście jest możliwe, że mocodawcy Israhella stracą władzę nad planetą, a wtedy naturalnie wszystkie nowe opcje są możliwe, ale dopóki to się nie stanie, Israhell pozostanie na takiej pozycji, na jakiej jest i nikt inny oprócz niego!!

   • bor :

    Czas Żydów tez kiedyś przeminie. Dziś maj swój złoty wiek, a to jak wiadomo z historii początek schyłku. Na historie trzeba patrzeć w perspektywie dziesiątek lat a nawet stuleci i tak planować. Powolna, ale konsekwentna budowa potencjału przemysłowego i militarnego, to jedyna szansa na przetrwanie państwa Polskiego.

   • fiesta :

    re: UPAdlina….. Polska nie musi osiagac takiej pozycji jak Izrael, bo to by oznaczalo kolaboracje z diablem. Wystarczy, ze zawali sie system, na ktorym zeruje Izrael i zydzi beda pozerac sie sami i inne nacje tez pozra zydow.
    Na poczatek wystarczy 5 przykazan Polaka:
    1. Nie kupuj u zyda.
    2. Nie pozyczaj u zyda.
    3. Nie pracuj u zyda.
    4. Nie glosuj na zyda.
    5. Zwalczaj zydowskie zlo.
    Jesli Polacy w Polsce zaczna postepowac w/g 5 przykazan Polaka, wowczas nie beda pokarmem dla PASO-ZYDOW i zydom skonczy sie zerowisko w Polsce.
    Zydostwo zeruje na naiwnosci i glupocie gojow i dlatego panuje nad gojami.
    Wystarczy, zeby Polacy odzyskali SWIADOMOSC NARODOWA i PASO-ZYDY beda sami wypierdalac z Polski i o to wlasnie chodzi, bo jak powiedzial ksiadz dr S.Staszic 200 lat temu, ZYDZI TO LETNIA I ZIMOWA SZARANCZA, KTORA POLSKIE WSIE UBOZY, A MIASTA SMRODEM NAPYCHA.
    Zydostwo to robactwo, ktore zywi sie kosztem Polski i Polakow i dlatego Polska nigdy nie bedzie silna, bo pozera ja zydowskie robactwo.

    • fiesta :

     Cyceron / właśc. Marcus Tullius Cicero / (106-43 p.n.e.), rzymski mąż stanu, wybitny mówca, pisarz i filozof, powiedział:
     „Żydzi to siła ciemna i odpychająca. Wiadomo jacy są liczni, jak solidarni i jaką w swej spójności rozporządzają siłą. To naród łotrów i oszustów.”
     Diodor (30 p.n.e.-20 n.e.):
     „Już doradcy i przyjaciele króla Antiocha (242-187 przed Chryst.) radzili królowi, by wytępił naród żydowski do szczętu, gdyż żydzi, jako jedyny naród na świecie, opierali się wszelkiemu zmieszaniu się z innymi narodami. Uważali wszelkie inne narody za wrogów swoich i przenosili nienawiść tą, jako dziedzictwo na dalsze pokolenia. Księgi ich święte, zawierają wrogie dla całej ludzkości i niesprawiedliwe przepisy.”
     Tacyt (ok.55-120 n.e.):
     „Prawa żydowskie stoją w sprzeczności do praw wszystkich innych narodów. Pogardzanym jest u nich wszystko, co dla nas jest święte i odwrotnie: miłe jest wszystko, co w nas obrzydzenie wzbudza. Żyją ściśle zespoleni, wspierając się nawzajem, nienawidząc natomiast obcych i rozkładając ich.” ( http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35 &t=496 ).

    • upadlina
     upadlina :

     no tak fiesta, ale zanim żydostwo padnie, to musi paść ten diabeł o którym piszesz (nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, kto lub co jest tym diabłem, ale ja nie będę się o tym tu rozpisywał) i oczywiście to jest możliwe, ale my jako naród tego nie zrobimy, aby to zło padło!!….Po drugie, jak wiesz, większość każdego społeczeństwa to niestety tzw. lemingi, które dopóki mają gdzie mieszkać i co żreć nie będą interesować się tym, co się dzieje dalej niż czubek ich nosa, a do stosowania twoich pięciu przykazań potrzebni są inteligentni ludzie a nie tępe lemingi !!…..Dopóki więc liczba lemingów będzie większa niż przebudzonych ludzi, dopóty system okupanta tego świata będzie trwał !!

     • fiesta :

      Czesc UPA-dlina….. Generalnie, stan swiadomosci polskiego spoleczenstwa jest OPLAKANY, poniewaz przewage maja zydowskie media swieckie i koscielne nad mediami polskimi i narodowymi w doslownym znaczeniu, ktore dezinformuja Polakow 24/7. Ale problem tkwi jeszcze w tym, ze z powodu lenistwa Polacy nie analizuja zaslysznych informacji, a ich wlasny egoizm rowniez powoduje, ze machaja reka na polityke, bo wazniejsza jest dla nich miska.
      W zwiazku z tym jesli nie ma w Polakach silnej woli wydostania sie spod ZYDOWSKIEJ OKUPACJI

     • fiesta :

      … to narod polski bedzie nadal tkwil w tym samym zydowskim bagnie co przez ostatnie 25 lat zydowskich rzadow kontraktowych – zydowskie rzady kontraktowe byly porozumieniem pomiedzy zydami z PZPR, a zydami z Solidarnosci i KOR, zawarte przy „okraglym stole” na jesieni 1989r.
      Na skutek zydowskich rzadow w Polsce, sprawy Polski sa odkladane na bok, a ich miejsce zajmuja zydowskie plany i realizowane sa zydowskie interesy przez POLSKOJEZYCZNYCH ZYDOW U WLADZY W POLSCE i jest na to mnostwo dowodow i jest to rowniez widac po stanie ekonomiczno-finansowym panstwa i trudnym losie materialnym wiekszosci Polakow w Polsce, ktory jest przyczyna emigracji Polakow na zachod za chlebem.
      A zydowska zaraza tak rozpanoszyla sie przez to w Polsce, ze potrzebna jest DERATYZACJA czyli fizyczne usuwanie gryzoni, w przeciwnym wypadku gryzonie pozra Polske razem z Polakami i bedziemy mieli DRUGA PALESTYNE W POLSCE, tak jak jest obecnie w Palestynie pod ZYDOWSKA OKUPACJA, gdzie zydzi traktuja Palestynczykow tak, jak swego czasu Hitler traktowal wiezniow obozow koncentracyjnych.

 6. malkontent
  malkontent :

  Do przedmówców Fiesta, Bor .. jeśli był zamach to jedynym który na tym zyskał to Ajatollah z Żoliborza i to on stoi za zamachem heheheh :-(((( To Antek Tworek nieustannie poszukuje dowodów na zamach by chronić swego guru hehehe. A miesięcznice pokutne to resztki człowieczeństwa Ajatollaha i odpryski jego wyrzutów sumienia. Ajatollah zmusił telefonem do lądowania i też stoi za tym , że wszyscy ” ważni ” zostali zapakowani do jednego samolotu :-(( hehehe.
  Stary żart o kobiecie która będąc z kochankiem słyszy wchodzacego męża do domu , błaga Boga , że wszystko uczyni by tylko zresetował sytuację, Bóg tylko zastrzegł jedno uważaj na wodę !!!. Ta nawet w brodziku bała sie kąpać. Po kilku latach jednak skusiła sie na zaproszenie przyjaciółki i popłynęła promem do Szwecji, na promie same kobiety. W nocy huragan, morze spienione i prom sie zatapia. Ona woła do Boga , Boże, Boże ja to wiem za co ale dlaczego te wszystkie pozostałe ??? na to Bóg ” przez 6 lat was qrwy kompletowałem ” hehehe
  Jak wy ludzie wykształceni, mający wiedzę i takie bzdety piszecie ???? to jest choroba . Powinniście sie leczyć a nie wypisywać tu te brednie , to obraża człowieczeństwo, inteligencję i logikę. Rusofobia PISdzielcom zasłoniła oczy i wypłukała mózgi :-(((
  Prawdziwą przyczyną katastrofy był typowy polski bałagan, tumiwisizm, kłótliwość dwóch obozów i robienie sobie na złość, służby upolitycznione jedne drugim na złość lub od niechcenia, zupełny brak profesjonalizmu, byle jak, byle gdzie , byle jako, załoga skompletowana na gwizdek bez żadnego przygotowania i niewielkiego doświadczenia, ze słabym rosyjskim, jacyś oficjele panoszący się w kokpicie, wódz z gwiazdkami generał dyrygujący lotnikami, prezydent w swej pysze po telefonach z bliźniakiem zniecierpliwiony nieporadnością kapitana, żaden z ważnych na czele z najważniejszym poprzez mgłę pychy nie widza prawdziwej i do tego lotnisko wojskowe, zapomniane przez świat gdzie nikt nie ląduje oprócz debeściaków z ułańska fantazją spod biało czerwonej flagi :-(((. Zapytajcie się Boga może wam odpowie jak tej kobiecie :-((((( Tylko bez plucia jadem .

  • fiesta :

   malkontent, przywaliles na moj temat jak lysy o beton i gdyby nie zabawny kawal o prostytutkach to mialbys zajebistego minusa tam, gdzie slonce nie dochodzi.
   W/g moich obserwacji na katastrofie w Smolensku najbardziej skorzystalo LOBBY NIEMIECKO-ZYDOWSKIE z PO (Szczynukowicz vel Komorowski, Tfu-sk etc) co bylo widac po ich zachowaniu, kiedy dostali wiadomosc o katastrofie w Smolensku i widac to rowniez po pro-niemieckiej polityce rzadow PO, Tfu-ska i knura „Komorowskiego”. A przy tym niemiecka zydowa A.Merkel tak sie rozzuchwalila, ze poczula sie jak wladczyni Polski i myslala, ze bedzie narzucac swoja germanska polityke nowemu rzadowi PiS.
   Gdyby to ode mnie zalezalo, to Tfu-sk i „Komorowski” byliby skroceni o glowe za zdrade stanu i podzililiby los zydowskiego karla Kalksteina vel L.Kaczynskiego, ktory tez dopuscil sie zdrady stanu, bo podpisal Traktat Lizbonski w pazdzierniku 2009r.
   Poza tym juz wykazalem w 14-tu punktach powyzej co mysle o katastrofie smolenskiej bez wzgledu na to co mowi A.Macierewicz i propaganda PiS, propaganda Rosji, propaganda koscielna i nawet ty sam „malkontent”. A w punkcie 15-tym sa moje wnioski, ktore wynikaja z 14-tu punktow dowodowych i jak czujesz sie na silach to sprobuj je podwazyc i pokaz jaki jestes „inteligentny”, zamiast masturbowac powietrze swoim pustym pisaniem.